Yüz Germe

Görsel Anlatımlı Videolar

Yüz germe estetiğinde yüzün ne kadar gerileceği nasıl belirlenir? Hastanın muayene bulgularına göre esasen yüzün ne kadar gerileceğine ve nasıl bir uygulama yapılacağına karar verilir.

Öncelikli olarak hastanın muayene bulguları tam yüz germe ameliyatı gerektiriyor ise yani hem orta yüz segmenti, alt göz kapağı, üst göz kapağı, yüzün alt kısmı ve boyun kısmı germesi gerekiyor ise kesi yerleri belirlenerek operasyona başlanır.

Kesi nereden yapılır? Kulak önünden başlayıp kulak arkasına doğru dönen bir kesi yapıyoruz. Burada özellikle genelde hastalarıma anlattığım tablo şu, cilt altında cildi alttaki dokulardan ayırdıktan sonra çok ince smas olarak adlandırdığımız bir kas tabakası vardır.

Yüz germede ne kadar gençleşme sağlanır? Yüz gençleştirme işlemlerini eğer bu tablo üzerinden yaparsak yani çift planlı bir germe uygulaması yaparsak bu yapacağımız yüz germe ameliyatı hem hastayı kronolojik olarak 10 – 15 yıl hatta bazen 20 yıl geriye götürebilir. Hem de bu işin kalıcılığı çok uzun olur.

Yüz germe estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gereken temel noktalar; Kesinlikle smas teknikleri uygulamalıyız. İkinci dikkat etmemiz gereken yüz sinirleri ile ilgili olarak çok tetikte olmamız gerekir. Yüzümüzde yüz sinirleri tam kulak memesinin olduğu hizadan kafa tasına çıkar ve yaklaşık beş parmak şeklinde bir dal olarak tüm yüzümüzün mimik hareketlerini yapmayı sağlayacak dallarını verir.

Bu yüz sinirlerini özellikle bu ameliyatı yaparken çok dikkat etmeliyiz. Çünkü yüz sinirlerine en ufak bir dokunuşumuz bile geçicide olsa yüz felcine neden olabilir. Ancak yüz anatomisine çok hakim olan bizler özellikle bu yaralanmalarla alakalı olarak çok dikkatli çalışmaktayız.

Kesiler nasıl kapatılır? Smas ile yaptığımız germe işlemlerini tamamladıktan sonra yaptığımız kesileri cilt altından estetik gizli kendiliğinden eriyen dikişler ile kapatırız. Kesi izi kalır mı? Yüz estetiği ameliyatlarında kesi izi kalmaz.

Eğer hastanın daha önce herhangi bir sağlık sorunu yoksa ameliyat bölgesine minik bir dreb yerleştirip içer de birikme ihtimali olan kanı dışarıya tahliye ederiz.

yüz estetiği

Yüz Germe Estetiği Sonrası;

Ameliyatımızı tamamladıktan sonra flaster bandajlar ile bandaj yaparız ve üzerine facelift maskesi yerleştiririz. Hastanede ne kadar kalınıyor? Hastanın ameliyattan sonra bir gece hastanede kalması yeterlidir. Ertesi gün rahatlıkla taburcu olabilir.

Yüzdeki şişlikler ne zaman geçer? Yüzünde oluşabilecek şişlikler ve olası potansiyel morlukların geçmesi için yaklaşık olarak 7 – 10 günlük bir zamana ihtiyacımız var. Sosyal hayatıma ne zaman dönebilirim? Bu 7 – 10 günlük zamanın sonrasında hasta rahatlıkla sosyal yaşantısına dönebilir.

Sonuç olarak her halükarda ortalama 4 – 5 saatlik bir ameliyat ile estetik açıdan süper natürel bir yüze, cilde ve görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları;

yuz-genclestirme

Esasen hangi ameliyat olursa olsun ameliyatın maliyetini hastayı muayene etmeden belirlememiz mümkün değildir. Bizim özellikle yurt dışından ya da İstanbul dışından yüz estetiği olmak için başvuran hastalarımız da oluyor. Bu tarz hastalarımıza yardımcı olmak için telefon veya mail ile görüşmelerimizde ortalama bir fiyat bilgisi vermeye çalışıyoruz.

Ancak doğrusu kesin olarak şudur, bir hastayı muayene edeceğiz muayene bulgularında örneğin yüz estetiği esnasında kaş kaldırmamı yapacağız, orta yüz germemi yapacağız ya da ful yüz germemi yapacağız? Bunları belirlenmeden açıkçası maliyette net bir şekilde belirlenemez.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

124 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: ,

1 comment:

Yanak Germe30 Aralık 2016 at 17:02Reply

[…] Yüz Germe […]