Yanak Germe

Görsel Anlatımlı Videolar

Yanak germe ameliyatları siz okuyucularımızın anlayabileceği lisanda söylenme şeklidir.

Bunun tıbbi lisanda anlatımı mid-face-lift ameliyatıdır. Yani orta yüz germe ameliyatıdır. Bu ameliyat oldukça kolay ve hekimler içinde çok keyifli bir ameliyattır.

Özellikle yanak estetiği ameliyatında sadece ameliyat ismini zikrediyoruz ama dokunduğumuz, müdahale ettiğimiz alanlar biraz fazladır. Bu ameliyatta kaşları bir miktar yukarı doğru alırız. Alt göz kapağı estetiği yapılmış olur. Eğer yağ torbaları yağ fıtıklaşmaları var ise hasta bunlarda kurtulmuş olur.

Yer çekiminin etkisi ile aşağıya doğru sarkan yanak dokularının bir kısmını elmacık kemiğinin üzerine doğru bir kısmını da alt göz kapağımızın alt kısmını desteklemek için yukarıya doğru askılarız ve kemik dokusuna sabitleriz.

Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ortalama 3 saat de 10 yaş hatta 15 yaş gençleşebileceğiniz bir ameliyattır.

Temel olarak saçlı deri içerisinden ya da göz kapağındaki kirpik diplerimizden bu ameliyatın kesisini yaparız. Dolayısı ile yanak germe estetiğinden sonra iz ile ilgili hiç bir sorun yaşamazsınız.

Yanak Germe Ameliyat Sonrası;

yanak germe

Ameliyattan sonra kimi hasta aynı gün taburcu olabildiği gibi bazı hastalar bir gece bizim misafirimiz olurlar ve ertesi gün taburcu ederiz. Çoğunlukla 3 ya da 4 günlük flaster bandajımız yeterli olur. Mütakiben bu flaster bandajı alırız ve hasta sosyal yaşantısına maksimum 7 – 10 gün içerisinde dönebilir.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

144 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: