Vajina Üstü Yağlanması Estetiği

Vajina Üstü Yağlanması Estetiği

Vajina Üstü Neden Yağlanır?

Mons Pubis Bölgesinde yani vajina üstü bölgesindeki yağlanma esasen anormal yağ dokusu yerleşimidir. Tıbbi olarak biz bunu lipodistrofi olarak tanımlıyoruz.

Yağ dokusunun anormal olarak o bölgede biraz daha fazla yerleşimi  lokalizasyonu olarak daha sade bir anlatımla bunu belirtebiliriz.

Vajina üstündeki yağ dokusu yerleşimi çoğunlukla çok kilo almalarda ortaya çıkıyor. Özellikle kilosu çok fazla olan bayanlarda genital bölgenin üst kısmında yani  Mons Pubis bölgesinde yağ dokusu biraz daha fazla artıyor. Bir de çok zayıf olan kişilerde o bölgede leğen kemiklerinin çıkıntısından dolayı sanki çok bir yağlanma varmış gibi bir görüntü ortaya çıkıyor.

Ancak çok zayıf olanlarda yağlanmadan değil leğen kemiğinin belirginliğinden dolayı o bölgede anormal bir çıkıntı ortaya çıkabiliyor. Bizim hangi hastalara faydamız olabiliyor bu durumlarda? Özellikle pubis  yani vajina üstü bölgesinde yağ dokusunun arttığı hastalarda liposuction yöntemi ile net bir faydamız olabiliyor.

Vajina Üstü Yağlanması Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

vajşina üstü yağlanması

Genital bölgenin üst kısmında lokalize olan anormal yağ dokusunu uzaklaştırma ameliyatlarında  yukarıda da bahsettiğim gibi biz liposuction işlemi uyguluyoruz. Çoğunlukla sedayon ile yapılan bu operasyonlar 30 dakika sürüyor. Ameliyattan hemen sonra 2- 3 saat sonrasında hastayı taburcu edebiliyoruz. Diğer liposuction ameliyatlarında olduğu gibi vajina üstü yağlanması ameliyatı sonrası hasta 3 hafta boyunca korse kullanmalı. Bu 3 hafta içerisinde Mons Pubis  bölgesinde görülebilecek şişlik ve ödem de tamamen geçer. Genital Bölgedeki yağ dokusunun fazla olması esasen görsel olarak çok ciddi bir sıkıntıya neden oluyor. O bölgenin belirgin olması özellikle pantolon giyen bayanlarda yada mayo, bikini giyen bayanlarda genital bölgenin sanki erkek genital bölgesi gibi görünmesine yol açıyor.  Dolayısıyla bölgedeki yağ dokusunun azaltılması ve bölgenin düzleştirilmesi genital bölgenin daha estetik bir görünüme kavuşmasına yol açıyor. Operasyon sonrası neticelerde hastaları oldukça mutlu ediyor.

Vajina Üstü Yağlanması Estetiği Fiyatları;

vajina üst bölge yağlanması

Operasyon fiyatını belirlemede bir çok faktör vardır bunların en başında hastanın muayene bulguları, vajen üstünde ne kadar yağlanma olduğu ve ne kadar yağın bölgeden uzaklaştırılacağı gibi. Ayrıca teknik olarak da vajenin üstündeki yağlanmanın alınması ile beraber başka bir işlemin uygulanıp uygulanmayacağı da ücretin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Ayrıca estetik operasyonlar ile ilgili maliyet  belirtmek yani ameliyatın ne kadar olduğunu makale içerisinde geçirme sağlık bakanlığınca yasaklanmıştır.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz

Operatör Doktor Ali Mezdeği

3.937 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: