Vajina Dış Dudak Estetiği

Vajina Dış Dudak Estetiği

Vajina dış dudak estetiği eskiden çok fazla tarafımıza baş vurulan estetik operasyonlardan biri değildi. Ancak son 1 – 2 yıldır, nerede ise vajina iç dudak estetiği kadar önemli bir hale geldi.

Vajina Dış Dudaklarında Görülen Estetik Sorunlar;

Vajina Dış Dudaklarında Görülen Estetik Sorunlar

Vajina dış dudaklarında çeşitli sorunlar görülebilir. Bunların en başında hastanın aşırı kilo vermesine bağlı ya da geçirdiği hamilelik döneminin sonuna bağlı olarak vajinasında çökmeler, vajinasında volüm kayıpları, vajinasında buruşukluklar ve sarkmalar görülebilir.

Vajina Dış Dudak Estetiğinde Uygulanan Yöntemler;

Vajina Dış Dudak Estetiğinde Uygulanan Yöntemler

Vajina dış dudak operasyonlarının çoğu kliniklerde ve lokal anestezi altında yapılır. İşlemler ortalama 30 ile 1 saat arasında sürer. Yukarıda bahsettiğim sorunların veya farklı bir sorunun görüldüğü vajina bölgesine yağ enjeksiyonu ya da dolgu ile müdahale edilebilir. Bu iki yöntemde oldukça etkilidir.

Operasyon esnasında kullanılan dolgular yaklaşık 5 – 8 sene kadar kalıcıdır. Dolgu haricinde vajinaya yağ enjeksiyonu yaparsak enjekte edilen yağların yaklaşık %40 – %50 kadarı eriyerek yok olur. Ancak kalan yağlar da ömür boyu kalıcılığını korur.

Her iki yöntemde hasta açısından eksileri ve artıları olan yöntemlerdir. Ve bunlar hasta ile yapılan muayene esnasında hasta ile karar verilecek olan yöntemlerdir.

Vajinada Dış Dudak Sarkıklığı Görülmesi!

Vajinada Dış Dudak Sarkıklığı Görülmesi

Özellikle ileri yaştaki hastalarımızın vajinalarında yer çekimininde etkisi ile ileri derecede sarkmalar görülebilir. Bu sorunlar sadece yağ enjeksiyonu ile ya da dolgu ile çözemeyeceğimiz sorunlardır. Bu tarz hastalarımızda vajina germe işlemi uygularız.

Bu uygulama cerrahi olup tam teşekküllü hastanelerde uygulanır.

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyatında İz Kalır mı?

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyatında İz Kalır mı

Vajina bölgesi yapılan her türlü ameliyat itibari ile iz bırakmayan bir bölge olduğu için yaptığımız germe ameliyatları sonrasında da oluşan izler hiç bir zaman hastayı rahatsız edecek boyutta değildir.

Vajina Dış Dudak Estetiği Fiyatları;

Vajina Dış Dudak Estetiği Fiyatları

Vajina dış dudak estetiği operasyonlarında fiyatın belirlenmesi için önce hasta muayene edilmeli ve vajinadaki sorunlar değerlendirilmelidir. Muayene ediilmeden özellikle vajina dış dudak operasyonlarında fiyat verilmesi mümkün olmayıp muayenesiz verilen fiyatlarda yanıltıcı olabilir.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

543 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: