Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Günümüzde uygulanan silikon ile göğüs büyütme ameliyatlarında birçok teknik ve yöntem mevcuttur.

Bunların en bilinenleri göğüs altı kıvrımı, koltuk altı, göbek deliği ve göğüs ucudur. Ancak çok fazla bilinmeyen bir teknik daha var. Bu teknik subfasiyal göğüs büyütme tekniği. Diğer tekniklere göre çok fazla bilinmemesinin nedeni doktor için biraz daha meşakkatli bir teknik olmasıdır. Ancak etki olarak bakıldığında özellikle doğal görünüm açısından çok önemli artıları olan bir tekniktir.

Temel Felsefe!

Subfasiyal teknik de esas olan felsefe silikonun ne dışarıdan bakıldığında nede göğüs ellendiğinde kesinlikle anlaşılmamasıdır.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Ameliyat hastaya genel anestezi verilerek ve hastane şartları altında yapılır. Göğüs altı kıvrımı bölgesinden bir kesi açılır ve muayene esnasında hasta ile birlikte kararlaştırılmış olan damla ya da yuvarlak silikon bu kesi den göğüs kasının üzerine yerleştirilir.

Burada esas olan nokta ise klasik göğüs kası üzerine silikon yerleştirme operasyonlarının aksine silikon direkt olarak göğüs kasının üzerine yerleştirilmez. Tam olarak göğüs kası üzerine de bulunan ince zar tabakası kaldırılır ve silikon buraya yerleştirilir.

Bu tekniğe örtme tekniği de diyebiliriz. Yerleştirilen silikon göğüs kası ve zarının içerisine yerleştirildiğinden kas üzerinde kayma yapmaz ve üzeri zarla örtülü olacağından dokunulduğunda veya dışarıdan bakıldığında belli olmaz, anlaşılmaz.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatının Avantajları;

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatının Avantajları

*Yerleştirilen protezin üzeri net bir şekilde örtülmüş oluyor.

*Diğer tekniklere göre daha doğal bir görünüm elde edilebiliyor.

*Silikonun yerleştirilmesi sırasında kas bozulmuyor ve bunun ile beraber silikonda derine yerleştirilmiş oluyor.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatının Dezavantajları;

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatının Dezavantajları

*Ameliyatta kullanılan silikon göğüs altı kıvrımı bölgesinden kesi yapılarak yerleştirileceğinden ufakta olsa bir kesi izi kalır.

Not: Bu kesi izi zamanla belli belirsiz bir hal alır.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları;

Subfasiyal Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Silikon ile veya ameliyatsız göğüs büyütme operasyonlarında fiyatın belirlenmesi için mutlaka hastanın muayene bulguları incelenmelidir. Ayrıca hastane seçimi ve silikon merkasının seçimi de fiyat üzerinde direkt olarak etkilidir.

Netice olarak hastane seçimi yapılmadan, silikon markası ve şekline karar verilmeden en önemlisi de muayene bulguları incelenmeden herhangi bir ücret bilgisi verilmesi yanıltıcı olacaktır.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

186 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: