Sırt ve Bel Estetiği

Sırt ve Bel Estetiği

Özellikle bayanların sırt ve bel bölgesinde zamanla sarkmalar ve yağlanmalar olabiliyor. Bu yağlanma ve deri bollaşmaları özellikle sütyen askısına yakın bölgelerde ciddi anlamda görsel bir soruna, probleme neden olarak hastanın psikolojisini kötü yönde etkileyebiliyor.

Bu yüzden estetik cerrahide sırt ve bel bölgesi için yapılan uygulamalar, operasyonlar üretilmiştir. Bu operasyon ve teknikler neticesinde sırt ve bel bölgesinde sarkmalar, kırışıklıklar ve yağlanmalar yok edilip sırta estetik ve efektif bir güzellik verilebiliyor.

Sırt ve Bel Bölgesi Neden Sarkar ve Portlaşır?

Sırt bölgesindeki deri dokusunun yağlanmasının ve sarkmasının farklı nedenleri olabilir. Ancak su bölgedeki deri sarkıklığının temel nedenleri aşırı kilo alıp verme, spor yapmama ve genetik olarak doku zayıflığıdır.

Sırt ve Bel bölgesine Yapılan Estetik Ameliyatlar;

Sırt ve bel bölgesine yapılan iki farklı operasyon yöntemi vardır. Bu yöntemler bir arada kullanılabileceği gibi hastanın muayene bulgularına göre bir arada da kullanılabilir.

Bu yöntemler;

Sırt ve Bel Germe Ameliyatı;

Sırt ve bel germe ameliyatları cerrahi olarak yapılan ameliyat gruplarındandır. Ameliyat esnasında sütyen askısının altında kalan ve sarkmış olan deri dokusuna kesi yapılır ve fazla olan deri dokusu kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Sütyen askısının alt bölgesinin dışında muayene bulgularına göre kesi popo bölgesinden de yapılarak deri fazlalığı potluk vücuttan uzaklaştırılabilir.

Sırt ve Bel Bölgesi Liposuction;

Sırt ve bel bölgesi liposuction işlemi deri sarkmalarından ziyade sırtta ki yağlanmalara da uygulanan bir operasyondur. Operasyonda vaser liposuction veya klasik liposuction tekniği kullanılır. Sırttaki fazla yağlar bu yöntem ile vücuttan atılır. Ve sırt ve bel bölgesine estetik bir görünüm verilir.

Kombine Sırt ve Bel Estetiği;   

Hastanın sırtında hem deri fazlalığı hem de yağlanmalar var ise yapılan bir ameliyattır. Ameliyat yukarıda da bahsettiğim sırt ve bel germe ile sırt ve bel liposuction yöntemlerinin birlikte uygulanmasıdır.

Sırt ve Bel Estetiği Fiyatları;

Sırt ve bel estetiği fiyatlarının belirlenmesinde hastane seçimi, hastanın muayene bulguları ve uygulanacak teknikler çok önemlidir. Bunlar belirlenmeden fiyat bilgisi verilmesi yanıltıcı olabilir. Bu yüzden makalemizde fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

486 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: