Revizyon Burun

Görsel Anlatımlı Videolar

Revizyon Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun operasyonları sonrasında minimal veya ciddi deformiteler olabilir. Bu deformitelerin oranı %5 ile %10 arasındadır.

Bu tip durumlarda revizyon burun estetiği operasyonları gerçekleştirilir. Yine ilk burun ameliyatında olduğu gibi aynı bölgelerden kesiler yapılarak kişiyi rahatsız eden deformiteler giderilir.

Ancak burun içerisinde birden fazla ameliyat olma durumunda yeterli miktarda kıkırdak doku kalmamış ise burundaki deformiteleri bu durumlar da ya kulak arkasından alınan bir kıkırdak parçasıyla yada göğüs kafesindeki göğüs kıkırdağından alınan bir kıkırdak dokusu ile onara bilmekteyiz.

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Olunabilir?

revizyon nedir

Bir hastanın ikinci kez burun ameliyatı olması için gereken süre eğer sadece burun ucuna revizyon yapılacak ise ilk ameliyattan sonra ortalama 6 ay beklenilmelidir. Burunun üst tarafına revizyon yapılacaksada il ameliyattan sonra ortalama 3 ay beklenilmelidir.

Revizyon Burun Estetiğinde Risk Oranı;

rinoplasti revizyonu

Revizyon operasyonları hem riskli hemde zor ameliyatlardır. Bu yüzden her doktor revizyon bir operasyon yapmak istemeyebilir.

Burada temel olarak özetlemek gerekirse revizyon burun estetiği ameliyatlarının 3 temel zorluğu ve 3 temel riski vardır.

Bunlardan birincisi teknik zorluk ve teknik riskler yani bu ameliyatı yapmak zaten zordur daha önce açılmış ve işlem görmüş bir burnu tekrar açmak bazen bir saat bazense 2 saat sürebilmektedir. Bu yüzden sadece açmak bile zordur. Kaldı ki başka bir yerden kaburgadan ya da kulaktan kıkırdak alarak burnun yapılandırılması da kendi içerisinde zorludur.

üçüncü kez burun ameliyatı

Teknik zorluğun yanında hastanın psikolojik zorluğu da ikinci zorluk ve risktir. Bu da gerçekten riskli bir durumdur. Revizyon burun estetiği hastasını özellikle hazır olmadan psikolojik olarak hazır olmadan revizyon ameliyatı yapılmamalıdır.

ikinci kez burun ameliyatı

Örnek olarak mesela 1 veya 2 kez ameliyat olmuş bir kişi istediği sonuca ulaşamamış bir hastanın psikolojisi ciddi anlamda olumsuzluklar ile doludur. Eğer böyle bir hasta ameliyat olursa ve ameliyat sonrasında yaşayacağı zorluklar bu hastaya tam olarak anlatılmaz ise bu da çok riskli bir durum içerir.

revizyon

Son olarak özellikle her tekrarlayan ameliyatta burnun kendi yapısı bir miktar tahrip olabilmektedir. Bu yüzden doktor revizyon burun estetiği ameliyatlarında ilk defa yapılan burun estetiği ameliyatları kadar ön görülü olamayabilir. Yani oraya konulan kıkırdak doktorun ön gördüğü şekilde burunda uzun yıllar kalmaya bilir. Ya da iyileşme problemleri yaşanabilir.

Hastanın burun içini saran mukoza ya da burun dışını saran deri gibi oluşumların da iyileşme problemleri, beslenme problemleri ve bunlar sonucunda da açığa çıkan bir takım riskli durumlar oluşabilir.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları;

 

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

Estetik cerrahi ameliyatlarının hiç birisinde muayene bulguları incelenmeden net bir fiyat bilgisi verilemez. Özellikle de revizyon burun veya diğer revizyon ameliyatlarında ücret bilgilendirmesini muayenesiz ortalama olarak belirtmek kesinlikle çok yanlıştır ve hastaya yanlış bilgi verilmesi demektir.

Bu yüzden makalemizde ortalama dahi olsa revizyon burun estetiği maliyeti hakkında bir fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

129 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: