Popo Estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

Popo ( kalça ) estetiğinde bize başvuran hastaların temel sıkıntıları popolarının poponun küçük ve düz olması, poponun çok büyük olması veya poponun sarkık olmasıdır.

Bu 3 sorun etrafında bu işi şekillendiririz. En sık yaptığımız işlemler küçük ve düz olan popoyu belirginleştirme işlemi. İkinci sırada sarkmalar ve ikinci sırada büyük olan popolarda büyük olan kalçalarda küçültme işlemleri gelir.

Popo Büyütme;

popo büyütme

Özellikle popoları süz ve belirgin olmayan hastalar için temel olarak iki çözüm yöntemi vardır. Bunların birincisi klasik olarak yapılan yağ enjeksiyonu yöntemi. İkincisi de silikon protez yerleştirme.

Genelde eğer hastanın muayene bulgusu uygun ise yani vücudunun diğer bölgelerinden liposuction ile yağ almaya uygun yeterli yağ miktarı var ise hastanın kendi vücudundan alnın yağ dokularını kullanarak popo şekillendirme ve büyütme işleminin daha sağlıklı ve daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

kalça büyütme

Bu yöntemle esasen bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz. Örneğin; Belinde veya göbeğinde yağ fazlalığı olan hastalar hem o bölgedeki yağ fazlalığından kurtulurken hemde kendinden alınan yağların kaliteli olan kısmı kullanılarak popoları büyültülerek daha belirgin hale getirilir.

Popo Dikleştirme;

popo dikleştirme

Çoğunlukla popo da sarkıklığın görülmesi zayıflama neticesinde ortaya çıkan bir durumdur. Eğer popo da sarkma var ise o zaman popo ( kalça ) dikleştirme ameliyatı ile bu sorunu net bir şekilde çözebiliriz.

kalça dikleştirme

Popo dikleştirme ameliyatı yaptığımız hastalarda çoğunlukla popoda küçülme sorunu ile de karşılaştığımız için popo bölgesine dikleştirme sırasında belirginleştirmek için yağ enjeksiyonu uygulaması da yapıyoruz.

Ancak öyle bir hasta hayal edin ki hastanın poposu küçük ve düz hatta belki sarkık. Ama hasta çok zayıf yani vücudundan alınabilecek yağ dokusu yok. O zaman   elimizdeki tek seçenek silikon protez kullanımı.

Popoya Silikon Protez Nasıl Yerleştirilir?

Popoya Silikon Protez Nasıl Yerleştirilir

Kuyruk sokumu bölgesinden kuyruk sokumu katlantılarına doğru yapılacak çok küçük bir kesi ile popoya silikon protez yerleştirerek popo büyütme ve dikleştirme uygulaması yapabiliriz. Tabi yağ enjeksiyonu tekniğine göre silikon protez ile popo estetiği operasyonlarında hastanın birkaç gün dikkatli olması gerekir.

Popo Küçültme;

Popo Küçültme

Bu konu size biraz değişik gelebilir her kez popo sunun büyük olmasını latin popo şeklinde bir popo arzu eder. Örnek olarak Jennefer Lopez poposu veya kalçası çok da meşhurdur. Ancak bazen bunun çok fazla olduğu düşünen hastalarımızda var.

Popo küçültme ameliyatlarında muayene bulgularına göre tekniğimizi belirlememiz gerekir. Özellikle popo da sadece büyüklük sorunu var ise liposuction ile popoyu küçültebiliriz. Eğer popo büyükken beraberinde sarkmada var ise o zaman liposuction ile beraber kombine cerrahi olarak küçültmeler yapmak gerekir.

kalça küçültme

Tabi burada estetik cerrah olarak bizim sanatımız yaptığımız kesileri gizlemek ve az olmasını sağlamak üzerine kurulu olduğu için genelde popomuzun arka tarafının alt kısmındaki banana fold dediğimiz katlantı bölgesini yeni baştan oluşturacak şekilde popoyu küçültüp şekillendirebiliriz.  Bu hem poponun küçülmesini hem de sarkık görüntüden kurtulmamızı sağlayacağı için estetik açıdan yine süper netice elde ederiz.

Operasyon sonrası liposuction da kullanıldığı için her halükarda 3 – 4 hafta kadar kompresif kıyafetler ve korseler kullanmamız gerekir.

Popo ( Kalça ) Estetiği Fiyatları;

Popo ( Kalça ) Estetiği Fiyatları

Kalça estetiği fiyatlarını belirlerken öncelikle muayene bulgularına bakılmalı ve hastaya hangi tekniğin uygulanacağına karar verilmelidir. Ayrıca popo estetiği altında toplanmış olan kalça küçültme, kalça büyütme ve kalça dikleştirme operasyonlarının fiyatlarının da birbirinden faklı olduğundan dolayı yanıltıcı olmaması ve hata doktor ilişkisinde güvensizliğe yol açmaması için makalemizde fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

632 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: , ,