Karın Kası Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Karın Kası Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ile karın ön duvarındaki fazla yağların alındığı bir işlemdir. Karın bölgesine yapılan liposuction ameliyatlarında özellikle erkekler son dönemlerde karın kası operasyonu oldukça fazla tercih ediliyor.

Yani uzun yıllar spor yaparak oluşturulan karın bölgesindeki baklava görünümü 1 saatlik cerrahi bir operasyonla rahatlıkla oluşturulabiliyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu operasyonu çoğunlukla erkekler tercih ediyor.

Özellikle liposuction ameliyatı düşünen hastalarımız için belirtmek isterim ki karın germe de bu operasyonu çok fazla yapma şansımız olmasa da klasik ya da vaser liposuction düşünen bayan ve erkekler için oldukça efektif sonuçlar veren bir operasyondur.

karın kası ameliyatı iyileşme

Karın Kası Estetiği Sonrası İyileşme Süresi;

Karın kası estetiği ameliyatlarında iyileşme süresi esasen liposuction ameliyatlarından farklı değildir.

Dolayısıyla bu tarz bir ameliyatta eğer sadece karın bölgesine müdahale yapılacaksa operasyon süresi ortalama 1 saat oluyor ve aynı gün hastamız taburcu olabiliyor. Ameliyattan sonra uygulamış olduğumuz bazı bloklar sayesinde hastamız hemen hemen hiç ağrı sızı hissetmez.

Operasyon sonrası yaklaşık 3 hafta boyunca korse kullanılmalıdır. Ameliyattan yaklaşık 2 gün sonra banyo yapılmasında da hiç bir sakınca yoktur. Ameliyat olan bölgenin tamamen oturması içinde yaklaşık 2 aylık bir süre gerekmektedir.

karin-kas-ameliyat-fityatlari

Karın Kası Ameliyatı Ne Kadar Kalıcıdır?

Her halükarda karın kası ameliyatının kalıcılığı esasen sadece ameliyatı yapan doktora değil hastaya da bağlıdır.

Bu ameliyatı olan birisi eğer spor yapmaya devam ederse karnındaki efektif görünümü uzun yıllar hatta ömür boyu bile koruyabilir.

six back ameliyatı

Karın Kası Ameliyatı Fiyatları;

Karın kası estetiği fiyatlarının belirlenmesinde muayene bulguları çok önemlidir.

Bunun dışında kasların ortaya çıkması için ne kadar yağ alınacağı bu işlem ile beraber göğüslere müdahale yapılıp yapılmayacağı ve hastane seçimi fiyatın belirlenmesinde kritik bir öneme sahip olduğundan maalesef hastalarımıza yanıltıcı bir bilgi vermemek için makalelerimiz de fiyat bilgisi vermiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

1.730 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: