İzsiz Gögüs Küçültme

Görsel Anlatımlı Videolar

Göğüs İzsiz Olarak Küçültülebilir mi?

Evet. Muayene bulguları uygun olan bir hastanın göğüslerini izsiz göğüs küçültme ameliyatı yapmak mümkündür.

Meme küçültme ameliyatlarında biz estetik cerrahlar çok değişik teknikler uyguluyoruz. Halk arsında halk arasında en çok bilineni ters T tekniğidir.

Ters T tekniği nedir?

Ters T tekniği nedir

Meme başı etrafından aşağıya doğru ve meme altı çizgisinden boylu boyunca bir kesi ile yapılan göğüs küçültme tekniğidir. Ben tarz olarak izlerden nefret eden bir estetik cerrahım sonuçta biz bu işi ruhumuza sindirmiş insanlarız ve benim felsefem, düşüncem özellikle izlerden uzak durma yönünde.

Bu yüzden muayene bulguları uygun olan hastalarda Ters T tekniğinden ziyade izsiz olarak yapılabilen farklı teknik ve seçenekleri değerlendiriyorum.

Bunlar; Sadece meme başı areola dediğimiz bölgede bir kesi yaparak bir hastanın memesini küçültebiliriz. Ben özellikle göğüs altı çizgisindeki kesiyi yani T nin alt bacağını çok fazla seven bir hekim değilim. Eğer hastanın muayene bulguları uygunsa yani göğüsleri aşırı derecede büyük ve sarkık değil ise sadece meme başı etrafından meme küçültme ameliyatı mümkün.

Göğüs küçültme ameliyatında içerideki fazla doku çıkarılınca dışarıdaki deri dokusuna ne oluyor?

Göğüs küçültme

Meme küçültme ameliyatlarında hem içeriden bir miktar yağ çıkartılır hem de deri fazlalığının alınması gerekiyor. Biz fazla olan dokuyu göğüs başından çıkarttığımız zaman sonuçta meme başından geniş bir kesi yapıyoruz. Bu kesiyi meme başının çapına uygun olacak şekilde daraltıyoruz.

Özellikle areola yani göğüs ucundaki renkli kısmın çapı çok alan hastalar bize ameliyat esnasında meme uçlarının da küçülüp küçülemeyeceğini sorarlar.

Meme ucundaki renkli kısmın boyutunun ideali nedir?

Meme ucundaki renkli kısmın boyutunun ideali nedir

Ortalama 4 – 5 santimdir. Biz meme başı çevresindeki bu çapı ortalama 4 – 5 santim arasında yaparız. Yani göğüs başı çok büyük olan hastalarda da çapı küçültebiliriz.

Meme ucu çapı aşırı derecede büyük olan hastalarda da bu işlem uygulana bilir mi?

meme küçültme

Bu soruya örnek vermek gerekirse ben mesela çapı 15 santim olan da gördüm. Bu aslında çokta nadir görülen bir durum değildir. Ve bu tarz hastalarımızda da göğüsün küçültülmesi ile beraber meme ucu çapını da başarılı bir şekilde küçülte biliriz.

Göğüs ucundan meme küçültme ameliyatında iz kalıyor mu?

göğüs küçültme fiyatları

Başlangıçta yani iyileşme döneminde tabi ki bu izi hasta görebiliyor. Ama özellikle ameliyat sonrası yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra izler ile ilgili olarak bazı ek tedaviler yapıyoruz. Bu tedavileri uyguladığımızda ve ameliyat üzerinden ortalama 2 – 3 ay geçtiğinde bu izlerde bizim hedefimiz belli belirsiz olası.

Realist olarak konuşmak gerekirse tamamen yok edebiliriz demek mümkün değil. Özellikle küçültme ameliyatlarında. Ama 2 – 3 aylık bir periyot sonrasında biz bu izi belli belirsiz bir hale getirebiliyorsak çok başarılıyız demektir. Ama eğer esas bizim başarımızı gösterecek olan şey güzel bir meme yani göğüs formu elde edebilmek.

Göğüs Küçültme Ameliyatlarında Risk Var mı?

göğüs küçültme ameliyatı

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi izsiz göğüs küçültme ameliyatlarında da tabi ki temel bazı riskler vardır. Bunlar;

*Minik kanamalar olabilir.

*Yara açılmaları olabilir.

*Başında dolaşım sorunları olabilir.

Bu risklerin görülme oranı çok çok düşüktür. Ancak bu risklerden herhangi biri görülse bile çeşitli tedavi yolları ile riskler ortadan kaldırılır.

Hasta Ne Zaman Eski Sağlığına Eski Günlerine Döne Bilir?

Hasta Ne Zaman Eski Sağlığına Eski Günlerine Döne Bilir

Meme küçültme ameliyatları iyileşmesi hızlı olan ameliyatlardandır. Ortalama 1 hafta sonrasında hasta sosyal yaşantısına dönebilir.

Çok ağrım olur mu?

Çok ağrım olur mu

Ameliyat sonrası hastanın neredeyse hiç ağrısı olmaz. Gayet konforlu ve rahat bir iyileşme dönemi geçirir.

Göğüs Küçültme Fiyatları;

Göğüs Küçültme Fiyatları

Göğüs küçültme ameliyatlarında hastanın muayene bulguları, hastane seçimi gibi detaylar fiyat üzerinde direkt olarak etkilidir. Bu yüzden makalemizde maalesef ücret hakkında bir bilgi paylaşımı yapamıyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

151 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: ,