İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Temel olarak kepçe kulak estetiğinde uygulanacak tekniğin hastanın muayene bulgularına göre belirleneceğini bilmeniz gerekir.

Eğer sizin muayene bulgularınız iple kepçe kulak estetiği için uygunsa o zaman sizin ameliyatınızı bu teknik ile yapabiliriz.

Eğer bu tekniğe uygun değilseniz, bunu açık yüreklilikle sizin ile paylaşacağız. Nedenlerini, niçinlerini ve nelerle karşılaşırız bunların hepsini size detaylı olarak muayene esnasında anlatacağız. Ve yine kararı birlikte vereceğiz.

Bizim özellikle ip ile askı tekniğini uygulayabilmemiz için dikkat ettiğimiz bazı temel kriterler vardır. Kulak deformitelerinin çoğunluğunda kulak dan kıkırdak çıkartmak gerekir. Yani kulakta kepçeliğe yol açan bir kıkırdak fazlalığı vardır.

Eğer sizin kulaklarınızda kıkırdak fazlalığı yok ise kulaklarınıza dokunduğunuzda yumuşak bir kıvamda ise o zaman siz ip ile kepçe kulak tekniğinin uygulana bileceği hasta gurubuna girebilirsiniz.

Tabi ki burada bunları sizi bilgilendirmek için anlatıyorum. Ancak ameliyat kararınızı ameliyat endikasyonunuzu kendinizin kulağınıza dokunarak belirleyebilmeniz hiç de doğru değil.

Nihai kararı muayene sonrasında birlikte belirleyeceğimizi bilmenizi isterim. Dediğim gibi eğer kıkırdak çıkartmak gerekmiyor ise eğer kulak kıkırdak yapınız çok sert değilse potansiyel olarak ip ile askı tekniğine adaysınız demektir.

İple kepçe kulak ameliyatı tekniğini yine lokal anestezi ile yapıyoruz. Kulak arkasından kulağı tamamen uyuşturuyoruz. Ve herhangi bir kesi yapmadan sadece medikal özel aparatlar kullanarak kulak kıkırdağınıza arzu ettiğimiz şekli, olması gereken şekli vermeye çalışıyoruz.

Burada tabi ki hastanın fikrini almaya özen gösteriyoruz. Tabi bunu nasıl yapıyoruz? Sol kulağınızı şekillendirme işlemini yaparken veya yaptıktan sonra size bir ayna verip fikrinizi soruyoruz. Biraz daha geriye gitmesini ister misiniz ya da biraz daha açıyı değiştirelim mi? gibi…

İnteraktif bir şekilde bu işlemi yapacağımız için, ameliyata siz de katılacağınız için elde edeceğimiz netice sizi tam manasıyla mutlu edecektir.

İp ile Kepçe Kulak İşleme Sonrası;

ip ile kepçe kulak işlemi

İp ile kepçe kulak askılama yönteminde ameliyatı bitirdikten sonra sadece akşam çıkaracağınız minik bir bandaj uygulaması yapıyoruz. Bu bandajları siz evde kendiniz bile çıkartabilirsiniz. Sonraki gün arzu ettiğiniz gibi banyonuzu duşunuzu yapabilip işinize gücünüze sosyal yaşantınıza dönebiliyorsunuz.

Tabi şu olmazsa olmaz ve sizlerinde bilmesi gereken bir gerçek, kulak estetiği ameliyatında uyguladığımız teknik ne olursa olsun her halükarda kulağı olası gerekenden 1 – 2 milimetre daha geride konumlandırmalıyız.

Tekniğimiz hangisi olursa olsun kulağınızda 2 – 4 hafta arasında 1 – 2 milimlik esnemeler açılmalar olacaktır. Bunu ön görerek bu esneme ve açılmayı önceden kulağınıza uygulamak zorundayız.

İple Kepçe Kulak Estetiğinde Güvenilirlik ve Başarı Oranı;

ameliyatsız kulak estetiği

Bu oran ortama %90 ile %95 arasında değişir. Ben hastalarımdan hep şunu duyuyorum. Hocam internette yorumları okudum. İple askı yönteminde kulak hep açılıyormuş.

Arkadaşlar bu doğru değil. Ben özellikle muayenen bulguları uygun olmayan hiçbir hastaya bu işlemi yapmıyorum. Dolayısı ile benim kendi vaka gurubum içerisinde oldukça yüksektir. Ve bu oran %90 – %95 civarındadır.

Diyelim ameliyattan sonra %5 – %10’luk kulağında tekrar açılma olan minimal guruba dahil oldunuz. Ben sizden herhangi bir ücret talep etmeden revizyon işleminizi yapıyorum.

Dolayısı ile tekniğimizi belirlerken endikasyonumuzu belirlerken eğer doğru ve dürüst bir şekilde karar verirsek başarısızlık oranımız çok çok düşüktür.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları;

iple kulak estetiği

Operasyonun fiyatını belirlerken muayene bulgularına bakmamız şart. Muayene bulgularına bakmadan vereceğimiz fiyat yanıltıcı olabilir. Bu yüzden maalesef makalemizde herhangi bir ücret bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

143 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: