Göz Torbası Ameliyatı

Göz Torbası Ameliyatı

Göz torbası nedir?

Alt ve üst gözkapaklarımızın üzerinde bulunan deri dokusuna göz torbası denir.

Gözlerimizin altındaki ve üstündeki bu doku maalesef genetik nedenlerden ve ilerleyen yaştan dolayı sarkar ve estketik görünüm açısından kişiyi olumsuz yönde etkiler. Ayrıca üst göz torbası sarkıklığı görülen kişilerde estetik olumsuzluk dışında göz torbalarının sarkıklığından dolayı kişinin görüş açısı da azalabilir. Bu yüzden alt ve üst göz torbası ameliyatları estetik bir müdahale olarak belirtilsede tedavi niteliği taşıdığı da söylenebilir.

Alt ve Üst Göz Torbası Ameliyatı

Operasyon Öncesi

Göz torbası ameliyatlarında ister sadece gözün alt kısmındaki torbalanmalar olsun istersede üst bölgedeki torbalanmalar olsun mutlaka operasyon öncesi torbalanmaya neden olan yağ dokusunun yeri ve miktarı incelenip değerlendirilmeli ve operasyon esnasında nasıl bir yöntem uygulanacağına karar verilmelidir.

Operasyon

Kesi bölgesi; Göz torbası ameliyatlarında kesi kıvrım noktasından yapılır. Böylece operasyon sonrasında hiç bir iz kalmaz. Anestezi türü; Oldukça basit olan göz torbası estetiği ( göz kapağı ) genel anesteziye gerek duyulmadan rahatlıkla lokal anestezi ile de yapılabilir.

Operasyon Sonrası

Göz torbası estetiği ameliyatlarından sonra hastanın uygulaması gereken ciddi bir şey yoktur. Sadece ameliyattan sonraki birkaç gün buz uygulaması yapması yeterli olacaktır.

Dikkat!!!

Yazımızda göz torbası estetiğinin bir estetik cerrah için basit ve hasta için konforlu bir ameliyat olsada yanlış bir şekilde yapılan bir göz torbası ameliyatından yani diğer ismi ile göz kapağı ameliyatından sonra alt göz torbalarında veya üst göz torbalarında çöküklük tarzında deformiteler olabilir. Bu yüzden doktor seçiminde doktor tecrübesinin çok önemli olduğunu belirtmek isterim.

Göz Torbası Ameliyatı Fiyatları;

Göz torbası estetiği ameliyatı fiyatlarında ücreti belirleyen farklı faktörler vardır.Örneğin hastanın muayene bulgusu ve hastanın kombine bir operasyonmu yoksa sadece alt yada üst göz torbası estetiği mi olacagı fiyat üzerinde oldukça önemlidir. Bu yüzden maalesef makalemiz içerisinde​ herhangi bir fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiay bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

278 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: ,