Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı

Özellikle alt göz kapağı ameliyatı ve üst göz kapağı ameliyatı operasyonlarında hastayı muayene ederken gözdeki yağ torbalarının pozisyonunu, konumunu ve belirginliğine çok iyi ölçüde doğru ölçüde değerlendirmeliyiz.

Genelde göz kapağı estetiği muayenesini yaparken ister alt göz kapağı isterse de üst göz kapağı olsun gözümüzü kapattıktan sonra çok hafif bir baskı uyguladığımızda üst veya alt göz kapağımızda lokalize olan gözdeki yağ torbaları yerlerini çok net bir şekilde görmüş oluruz. Bunların bulunduğu konumdaki fıtıklaşma ve torbalaşmaları net bir şekilde değerlendirmiş oluruz.

Temel olarak alt göz kapağı ve üst göz kapağı ameliyatının mantığı ve felsefesi birbirinden çok farklıdır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

alt-goz-kapagi-estetigi

Sadece üst göz kapağı estetiği yapacaksak lokal anestezi ile bile yapılabilecek bir ameliyattır. Planlama esnasında üst göz kapağımızda gözümüzü açıp kapadığımızda oluşan katlantı içerisine dikiş hattını yerleştirecek bir planlama yaparsak bu ameliyatın izini hiç kimse bulamaz ve göremez.

Üst göz kapağımızda özellikle ortada yerleşik olan iç kısımdaki ve dış kısımdaki yağ torbalarından sadece gerekli olan miktarını vücuttan uzaklaştırıyoruz. Ve fazla olan cilt dokusunu ve fazla olan bir miktar kas dokusu ile beraber çıkartıp göz kapağımızda ortaya çıkan kesiyi yine estetik kendiliğinden eriyen dikişler ile kapatıyoruz. Daha sonra ameliyat bölgesine yapacağımız bantlar ile de ameliyatımızı bitirmiş oluyoruz.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası;

göz kapagı

Operasyon sonrası hastanın evinde de yine soğuk uygulama buz uygulaması yapmasında çok fayda var. Ortalama 3 – 4 gün içerisinde hasta iyileşir ve çok rahat bir şekilde işine ve sosyal yaşantısına devam eder.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

üst göz kapağı ameliyatı

Bazı durumlarda sadece alt göz kapağı ameliyatı yaparız. Ya da alt ve üst göz kapağı estetiğini birlikte kombine olarak yaparız.

Alt göz kapağı estetiği işlemlerinde benim temel felsefem yağ torbalarını çıkartmamak üzerine yani vücuttan uzaklaştırmamak üzerine kuruludur. Özellikle alt göz kapağı ameliyatlarında yağ torbalarının yerlerini yeniden organize ederek alt göz kapağının dolgunluğunu, pürüzsüzlüğünü ve düzgünlüğünü sağlamalıyız. Hatta üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapıyorsak üst göz kapağından çıkarttığımız yağ dokularını da alt göz kapağında olması gereken eksik olan bölgelere yerleştirebiliriz.

Çünkü alt göz kapağındaki yağ torbalarını gereksiz yere uzaklaştırırsak bu bölgede oluşabilecek çukurluk özellikle hastaya yorgun, yaşlı birazda yorgun bir ifade veriyor.

Dolayısıyla bu sorundan kurtulabilmek için alt göz kapağındaki yağ torbalarını koruyacağız. Alt göz kapağı ameliyatında kesi nereden yapılır? Kesi kirpiklerimizin yaklaşık 1 – 2 milimetre altına yerleştiriyoruz. Dolayısıyla hasta alt göz kapağı estetiğinde de iz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaz. Ameliyat süresi alt göz kapağında ortalama olarak 1.5 saat civarındadır. Ve ameliyat sonrasında yine flaster bandajlar ile yaklaşık kelebek kanadı gibi bir bandaj yapıyoruz. Bu bandajımız yaklaşık olarak 3 gün kalıyor. 3 gün sonra bandajımızı aldıktan sonra hastamız sosyal ve iş yaşantısına geri dönebiliyor.

Her halükarda da alt göz kapağı estetiği işlemlerinde üst göz kapağında olduğu gibi buz uygulamaları yapmak durumundayız. Ve bu ameliyatlarda özellikle alt göz kapağını bir miktar yukarıya doğru alarak çok hafif bir şekilde çekik göz ya da badem göz olarak adlandıracağımız bir tablo oluşturuyoruz.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları;

alt-goz-kapagi-estetigi

Öncelikle göz kapağı estetiği fiyatlarının alt göz kapağı ameliyatı fiyatları ve üst göz kapağı ameliyatları fiyatlarının farklı olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca muayene bulgularına bakılmadan herhangi bir hastaya herhangi bir estetik operasyon ile ilgili fiyat bilgisi vermek bizce doğru değildir. Çünkü makalemiz de vereceğimiz bir ücret, maliyet bilgisi sonrasında hasta muayene olmaya gelir ve muayene bulguları makaledeki fiyatın çok altında veya çok üstünde çıkarsa bu hasta doktor ilişkisinde güvensizliğe yol açabilir.

Netice olarak maalesef bu yüzden göz kapağı estetiği fiyatları hakkında makalemizde fiyat bilgilendirmesi yapamıyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

242 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: