Göğüs Dikleştirme ve Toparlama

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme toparlama ameliyatları ya da mastopeksi olarak ifade ettiğimiz işlemler memesi herhangi bir nedenden dolayı sarkmış gevşemiş olan anatomik olarak daha aşağı bir pozisyonda olan bütün göğüslere dikleştirme ve toparlama ameliyatı yapılabilir.

Kadınlarda göğüsün estetik anlamda önemini anlatmaya gerek yok. 🙂 Kadınlar için göğüs çok önemli bir organdır. Ve memenin normal büyüklükte olması, normal lokalizasyonda olması son derece önemlidir. Yani memenin büyüklüğü de normal olacak ve anatomik yapılar da normal olması gerektiği bölgede olacak.

Dolayısıyla bu parametrelerin şaştığı durumlarda bazen memenin büyüklüğü normal olabilir. Bazen göğüs normalden büyük ya da küçük değildir. Ancak memenin önemli bir kusuru vardır. Aşağıya doğru sarkması yer değiştirmesi söz konusudur.

Şu bir gerçektir ki zaman içerisinde gebelik, hızlı kilo alıp verme, yer çekimi ve yaşlanma bütün bunlar aşağıya doğru sarkmasına neden olur. Genetik olarak kadınların bazılarında genetik doku sağlamlığı, cildin kalitesinin gerginliğinin diğer kadınlara göre daha az olabilir. Buda meme sarkması diye ifade ettiğimiz soruna yol açabilir.

Bu tarz durumlarda memenin büyüklüğü önemli değildir. Yani göğüs ideal oranda büyük olabilir ama yine de sarkma olabilir.

Meme Sarkması Durumlarında Ne Yapılması Gerekir?

Meme Sarkması Durumlarında Ne Yapılması Gerekir

Tabi burada akla bir sürü şey gelebilir. Spor yapmak, bir takım aktiviteler yapmak gibi. Açıkçası bunların hiç birisi meme dikleştirme, toparlama üzerinde etili değildir. Etkili de olamaz olsa bile %1 – %2 yi geçmez.

Göğüslerin toparlanması ve dikleştirilmesi için yapılacak en doğru tedavi şekli meme dikleştirme ameliyatıdır.

Göğüs ( Meme ) Dikleştirme Ameliyatında Kullanılan Teknikler!

Göğüs ( Meme ) Dikleştirme Ameliyatında Kullanılan Teknikler

Ameliyat esnasında kullanılan teknikler meme büyütme ve küçültmede kullanılan teknikler ile hemen hemen aynıdır. Yani memeler dikleştirilirken ya göğüs büyütme ameliyatlarında olduğu gibi silikon kullanılır. Ya da Göğüs küçültme ameliyatlarında olduğu gibi vaser ya da klasik liposuction yöntemi kullanılır.

Meme ( Göğüs ) Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme ( Göğüs ) Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Ameliyatta esnasında hastanın muayene bulgularına göre küçük ve sarkık olan memeler silikon ile dikleştirilebilir. Böylece memedeki sarkıklığın giderilmesinin yanında meme hacmi de büyütülmüş olur. İkinci bir yöntem ise liposuction ile meme dikleştirme tekniğidir. Bu yöntem de memesi büyük olan hastalara uygulanır. Liposuction ile meme dikleştirme ameliyatında memedeki doku fazlalığı alınır. Gerekirse deri fazlalığı var ise bu fazlalık da alınarak göğüsler toparlanır ve dikleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında ve hastane şartlarında yapılır. Yaklaşık 1 – 2 saat civarında sürer.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası;

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası hasta aynı gün bile hastaneden taburcu olarak evine gidebilir. Veya 1 gece hastanede misafir edilebilir. Meme küçültme ve meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi bunlarda da ortalama 3 ile 7 gün arasında bir istirahat süresi, bir dinlenme süresi gerekmektedir. Bu süre sonrasında hasta yeniden sosyal hayatına, iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Meme Sarkıklığı Hastayı Nasıl Etkiler;

Meme Sarkıklığı Hastayı Nasıl Etkiler

Meme dikleştirme ameliyatının hem fiziken hem de psikolojikmen çok önemli artıları vardır. Mesela bir hasta düşünün göğüsleri sarkık ve büyük olsun. Bu tarz bir göğüs yapısı ne tarafından bakarsanız bakın hastayı çok olumsuz bir şekilde etkiler. En başta psikolojik olarak kendine güvenmeme, kendini yeterince çekici bulmama gibi sorunlara neden olabilir. Ayrıca bu tarz hastalar rahat giyinemez, rahat gezemez ve sırt ve boyun ağrıları çekerler. Şun an aklıma gelen sorunlar bunlar. Bu sorunlar dışında farklı sorunlar ile de karşılaşırlar.

Diğer göğüs sarkıklığı görülen hastalara göre çok daha çok etkilenirler. Negatif yönde fiziken olmasa bile psikolojik olarak daha çok etkilenirler. Kendini çekici bulma sorunu ve öz güven kaybı yaşarlar ki bu genç bir bayanda kötü bir durumdur.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatının Avantajları!

Göğüs Dikleştirme Ameliyatının Avantajları

Bir sorunun dezavantajı ne kadar çok ise avantajı da bir okadar çoktur. Yukarıda da bahsettiğim gibi hastalar göğüs sarkıklığı yapısına göre çeşitli sorunlar yaşar. Bu sorunlar hakkında yukarıda da bahsettiğim için hiç değinmeden göğüs dikleştirme ameliyatının dirtekt olarak avantajlarından bahsedecek olursak;

-Hasta öz güven kazanır,

-Daha rahat giyinir,

-Deniz, havuz gibi yerlerde kendine güveni daha çok olur,

-Sır ağrısı boyun ağrısı çekmez,

-Omuzlarında sütyen izi gibi derin izler oluşmaz,

-Göğüs altında kızarık ve pişikler oluşmaz,

-Dikleştirme ameliyatı ile beraber göğüsün genel şekli ve boyutunda da gerekli ise düzeltmeler yapılacağından çok estetik ve efektif göğüslere sahip olur.

İz Kalır mı?

İz Kalır mı

Meme dikleştirme ameliyatlarında küçültme ve büyütme ameliyatlarında da olduğu gibi mutlaka ufak da olsa bir iz kalacaktır. Kalan bu iz de zamanla belli belirsiz bir hale gelerek dışarıdan çok dikkatli bir şekilde bakılmadığı sürece anlaşılmayacaktır.

Meme Dikleştirmede Önemli Olan!

Meme Dikleştirmede Önemli Olan

Ameliyat sonrası önemli olan memenin şeklinin normal olmasıdır. Yani ameliyat esnasında meme ne çok dikleştirilmeli nede aşağıda bırakılmalıdır.

Önemli olan memenin volümünün normal olmasıdır. Yani meme büyüklüğünün ideal ölçülerde olmasıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İçin Yaş Aralığı!

Meme Dikleştirme Ameliyatı İçin Yaş Aralığı

Bu ameliyatlarda herhangi bir yaş aralığı yoktur. 30’lu, 40’lı hatta 70’li yaşlarda bile bu ameliyatı rahatlıkla olabilirsiniz.

Göğüs ( Meme ) Dikleştirme Fiyatları;

Göğüs ( Meme ) Dikleştirme Fiyatları

Meme sarkıklığın da fiyatın belirlenmesi için öncelikle göğüs de ki sarkıklığın nedeni bilinmelidir. Ayrıca ameliyatta hangi yöntemin uygulanacağı, ameliyatın yapılacağı hastane gibi faktörlerde ücret üzerinde çok önemlidir. Bu yüzden göğüs dikleştirme ameliyatının fiyatı şu kadar demek kesinlikle yanlış ve yanıltıcıdır. En doğru fiyat göğüs yapısı incelenip tekniğe ve ameliyatın yapılacağı hastaneye karar verildikten sonra verilebilir.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

179 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: