Göğüs Asimetrisi

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme yani göğüs asimetrisi sorunu birçok bayanda görülen bir sorundur. Burada önemli olan görülen bu asimetrik sorunun ne kadar büyük olduğudur.

Göğüslerdeki asimetrik sorun ciddi boyutlarda değil ise sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta insan yapısal olarak vücudunun bütünlüğünde bir asimetri vardır.

Bu yazımda memesindeki asimetrinin çok olduğu hastalara uygulanabilecek cerrahi ve ameliyatsız uygulamalar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Meme asimetrisinde sorunu aşağı yukarı neredeyse her bayanda görülen bir durum olduğu gibi aşırılığına göre her kadında farklı şekillerde de görülür. Bu asimetrik sorunlar ile ilgili en çok karşılaşılan problem bir memenin diğerinden küçük olması, meme uçlarının birisinin büyük diğerinin küçük olması ve bir ucun aşağıda diğer ucun yukarıda olması, bir memenin sarkık diğer memenin daha dik olmasıdır. Bu belirtmiş olduğum sorunlar dışında da farklı meme asimetrileri ile karşılaşılabilir.

Netice olarak yukarıda belirtmiş olduğum veya belirtmemiş olduğum meme asimetrileri estetik bir uygulama ile tedavi edilebilir.

Peki meme asimetrisinde bu bozukluk hangi teknikler ve uygulamalar ile düzeltilir? Bu sorunun cevabını en iyi şekilde anlatmak için örnekler vererek cevaplayacağım.

1.Örnek;

meme asimetrisi

Bir bayan düşünün sağ göğüsü ideal ölçülerde büyük ve dolgun ancak sol göğüsü yeterince gelişmemiş ve küçük kalmış.

Bu tarz bir vaka da hastanın muayene bulgularına ve isteğine göre iki farklı teknik uygulanabilir. Bunlar küçük olan göğüsü silikon ile büyütme yani cerrahi olarak bir operasyon ile tedavidir. Bir diğer teknik de ise eğer hasta cerrahi bir operasyon istemez göğüslerinin olabildiğince doğal olmasını ister ise o zaman küçük olan göğüs yağ enjeksiyonu veya aquafilling dediğimiz dolgu uygulaması ile büyütülebilir. Böylece göğüslerdeki hacim dengelenir ve simetri yakalanmış olur.

2.Örnek;

asimetrik göğüsler

İkinci örneğimiz de göğüs ucu asimetrisinden bahsedeli. Diyelim bir bayanın göğüs ucu hem olması gerekenden daha büyük ve göğüs uçlarından birisi aşağıda diğeri de yukarıda bu tarz bir vakada yapabileceğimiz tedavi tekniği cerrahidir. Maalesef ameliyatsız olarak bu asimetri tedavi edilemez.

Operasyonda meme uçlarının normalde olması gereken ideal konum ve boyut değerlendirilir. Daha sonra göğüs uçları kesilir ve ideal konuma ve boyuta getirilir.

Not: Bu işlem sonrası hastanın muayene bulgularına göre ileride emzirme sorunu yaşanabilir. Ancak bu net bir şey değil. Hastanın muayene bulguları incelenmeli.

3.Örnek;

göğüs asimetrisi

Bu örneğimizde de sağ göğüsü normal ancak sol göğüsü fazla büyük ve sarkık bir hasta tarzını ele alalım. Bu tarz bir hasta vakasın da yapılacak işlem cerrahidir. Büyük olan göğüs izsiz meme küçültme ameliyatı ile küçültülür ve ideal boyutta olan göğüs ile ölçüleri eşitlenir.

Bu operasyonda göğüs ucu asimetrisi operasyonları gibi sadece cerrahi olarak yapılabilir. Ancak bu işlemde emzirme ile ilgili bir risk yoktur.

4.Örnek;

asimetrik memeler

Son örneğimizde birden çok olan meme asimetrisi sorununa değinmek isterim. Bu hasta örneğimizde göğüslerinin birisi küçük diğeri de aşırı büyük olsun. Hatat göğüs uçlarında da asimetri olduğunu varsayalım.

Böyle bir durumda yani birden çok meme asimetrisi görülen hasta vakalarında operasyon tekniğinin belirlenmesi için muayene bulguları çok önemlidir. Muayene bulguları incelenmeden nasıl bir uygulama yapılabileceği hakkında net bilgiler verilemez.

Ancak tabi ki bu durumlarda da göğüs estetik olarak tedavi edilebilir.

Meme ( Göğüs ) Asimetrisi Operasyonu Fiyatları;

Meme ( Göğüs ) Asimetrisi Operasyonu Fiyatları

Meme asimetrisi estetiğinden birden çok teknik uygulanabileceğinden ücretin belirlenmesi için öncelikle hastanın muayene bulguları incelenmelidir. Ayrıca operasyon da cerrahi bir teknik uygulanacak ise hastane seçimi de fiyat üzerinde oldukça etkilidir.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

322 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: