Erkek Memesi Neden Büyür

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkek memesinin büyümesinin esasen çok fazla nedeni var. Çoğunlukla karşılaştığımız neden genetik.

Bunun dışında ilaç kullanımları özellikle bundan 20 – 30 yıl önce piyasada olan kullanılan ilaçlarda ilaç kullanımı sonrasında jinekomasti ile göğüs dokusunun büyümesiyle karşılaşa biliyorduk. Şu son yıllarda ise özellikle beslenme rejiminin değişmesi fast food ya da gdo’lu ürünler genetiği ile oynanmış ürünler de özellikle çok ciddi ölçülerde jinekomasti ile karşılaşmamıza neden oluyor.

Ancak tüm bunların hepsini bir yana bıraktık çok azda olsa hormonal problemler de göğüs büyümesine neden olabiliyor. Her halükarda hastayı gördüğümüzde hastanın muayene bulgularına, yaşına, kilosuna ve boyuna bakarak bazı noktalardan şüphelene biliyoruz. Dolayısıyla bazı hastalarımızdan hormon tahlilleri isteyebiliyoruz. Bu hormon tahlillerinde eğer bir problem çıkar ise önce hormon dengelenmesinin düzenlenmesinin sağlanması daha sonrasında ameliyat planlanması gerekir.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Psikolojik Etkisi;

Jinekomasti Atleti, Ameliyatın Yerini Tutar mı

Erkek memesinin büyük olması esasen erkek de kalça büyümesinde de gördüğümüz gibi psikolojiyi inanılmaz derecede etkiliyor. Erkekler kendilerini biraz daha feminenmiş gibi algılıyorlar. Bu sadece aynaya baktıklarında kendi düşünceleri olabiliyor ya da arkadaş çevrelerinden sosyal çevrelerinden yapılan negatif yorumlarda bu tarz psikolojik problemlere neden olabiliyor.

Dolayısıyla erkek de meme büyümesi ve yağlanması  yanlış bir şekilde meme algısı gibi düşünüldüğü için ve erkekliği feminen tarafa çekiyormuş gibi algılandığı için psikolojik olarak çok ciddi sorunlara yol açıyor ve inanılmaz öz güven problemlerine yol açıyor.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

122 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: