Elmacık Kemiği Estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

Elmacık kemiği estetiği ülkemizde yaygın olarak uygulanmayan ve bilinmeyen bir işlem olsa da özellikle kadınlara daha çekici ve zinde bir görünüm verdiğinden Avrupa ülkelerinde ve Amerika da oldukça bilinen ve yaygın olarak uygulanan bir işlemdir.

Cerrahi ameliyatların dışında elmacık kemiği estetiği ameliyatsız olarak da uygulanabilir.

Elmacık kemiklerinin yüzümüzdeki estetik oranı nasıl etkilediğine dair örnek verecek olursak sanırım buna en iyi örnek Angelina Jolie olur. Angelina Jolie nin yüz hatlarına dikkat ederseniz elmacık kemiklerinin bir insanın yüzünü estetik ve efektif bir yönde ne kadar değiştirdiğini anlayabilirsiniz.

Cerrahi Olarak Elmacık Kemiği Estetiği;

Cerrahi Olarak Elmacık Kemiği Estetiği;

Elmacık kemiği ameliyatları cerrahi olarak iki farklı uygulama şeklinde yapılır.

Bunlar;

1.Yüze direkt olarak elmacık kemiği implantı takılması.

2.Orta yüz germe ameliyatları esnasında alt göz kapağından, saçın içerisinden yada ağız içerisinden girerek istiyorsak yüzü alttan yukarıya doğru kaldırıyoruz. Böylece elmacık kemiklerini dolgunlaştırabiliyoruz.

Ameliyat ortalama 2 – 3 saat aralığında sürer ve hasta aynı gün ya da bir gün sonra hastaneden taburcu olur. Cerrahi olarak dolgunlaştırılan elmacık kemikleri ömür boyu aynı şekilde kalır.

Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgusu;

Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgusu;

Burun dolgusunda, dudak dolgusunda veya diğer estetik dolgu işlemlerinde kullanılan dolgular ile elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye ideal oranda dolgu maddesi enjekte edilerek yapılıyor. Bu işlem ortalama 1 saat sürer. Hasta işlemden hemen sonra taburcu olup günlük hayatına dönebilir.

İşlemin Etki Süresi Ne Kadar?

İşlemin Etki Süresi Ne Kadar

Dolgu ile belirginleştirilen elmacık kemiklerinin ne kadar kalıcı olacağı hastadan hastaya değişebilir. Ancak yinede ortamla bir zaman vermek gerekirse 1,5 yıl kalıcılığını korur diyebiliriz.

Elmacık Kemiği Estetiği Fiyatları;

Elmacık Kemiği Dolgusu

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bu operasyonda da işlemin nerede yapılacağı, cerrahi bir işlemin mi yapılacağı yoksa elmacık kemiklerinin dolgu ile mi çıkarılacağı gibi bir çok faktör fiyat üzerinde direkt olarak etkilidir. Bu yüzden makalemizde fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

419 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: