Çene Ucu Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Çene Ucunda Yaşanan Sorunalar;

Çene ucun normalden büyük ya da küçük olabilir. Fazla önde ya da fazla geride olabilir. Fazla kısa ya da fazla uzun olabilir. Biz bu tarz çene şekillerinde değişiklik yapabiliriz.

Sivri ve Çıkıntılı Çene Ucu Yapısı!

Sivri ve Çıkıntılı Çene Ucu Yapısı

Buna örnek olarak; Mesela bir hastanın çenesinin uzunluğu normal ancak fazla öne doğru, çıkıntılı ve sivri bir yapıda ise burada çene ucu törpüleme ameliyatı ile çeneyi şekillendirerek estetik bir görünüm yakalayabiliriz. Ve bu operasyonların hepsini ağız içerisinden yaparız. Böylece dışarıdan gözükebilecek veya ameliyat olduğunuzu belli edecek bir iz ya da ayrıntı olmaz. Sorun yaşanmaz.

Önde ve Uzun Çene Ucu Yapısı!

Önde ve Uzun Çene Ucu Yapısı

Bir tane daha örnek vermek gerekirse; Diyelim ameliyatı gerçekleştireceğimiz hastanın çene ucu öne doğru fazla sivri ve normalden uzun ise çene ucu törpülenir ve çene kemiğinden küçük bir parça çıkartılarak öne doğru olan çeneyi ideal oranda geriye doğru alabiliriz. Netice olarak başarılı ve efektif bir sonuç elde edebiliriz.

Geride ve Kısa Çene Ucu Yapısı!

Geride ve Kısa Çene Ucu Yapısı

Diğer bir örnek; Ameliyatı gerçekleştireceğimiz hastanın çene ucu geride ve kısa ise çene ucuna bir implant yerleştirerek sorunu çözebiliriz.

Çene ucu ameliyatlarında bazı hastalarımız operasyon esnasında yabancı bir materyal kullanılmasını istemez. Bu tarz durumlarda eğer implant kullanmayacaksak ve çene ucu kemik stoğumuz yeterliyse kemiğe yapacağımız bir kesi ile hastanın kendi kemik dokusunu kullanarak çenede estetik olarak değişiklik yapabiliriz.

Sonuç olarak çene ucu ameliyatları ağız içerisinden yapılan operasyonlardır. Ameliyat süresi yaklaşık 30 – 1 saat arasında değişebilir. Hasta muayene bulgularına ve yapılacak işleme göre aynı gün bile taburcu olabilir. Ortalama 1 hafta sonra hasta günlük hayatına dönebilir.

Çene Ucu Ameliyatı Fiyatları;

Sivri ve Çıkıntılı Çene Ucu Yapısı

Yukarıda da bahsettiğim gibi çene ucu ameliyatlarında çenenin yapısına ve hastanın muayene bulgularına göre uygulana bilecek çok farklı teknik ve yöntemler vardır. Bu yüzden makalemizde çene ucu ameliyatı fiyatı şu demek kesinlikle yanıltıcı olacaktır. Lütfen bu ameliyatı düşünen kişiler muayene olmadan internette göreceği fiyatlara itibar etmesinler.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

527 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: