Çene Kayması Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Çene kayması sorunu çene eklemi bölgesinde sorun olan hastalarda oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Çene kayması oranına göre yüzde asimetri oluşturur. Oluşan bu asimetrinin nedenlerinin belirlenmesinde sadece dışarıdan yapılan muayeneler yeterli olmaz.

Çene kayması görülen hastalarda doğru müdahalenin yapılabilmesi için mutlaka çenenin röntgeninin çekilip incelenmesi gerekir. Böylece çenede normalden fazla kemik dokusu gelişimi var mı, yok mu anlaşılır. Buna göre de tedavi edilebilir.

Hastanın röntgen filmi incelendikten sonra hipertrofi ya da hiperplazi ile yani fazla kemik dokusu ile karşılaşılmaz ise o zaman sorun iskeletsel olarak çözülür. İskeletsel olarak çene kayması sorununun tedavi edilmesi iki şekilde olabilir.

1.Bunlar;

1.Çene ucuna cerrahi bir müdahale ile çene kaymasının tedavisi şeklindedir.

2.Tel tedavisi yani ortodontik tedavi sonrası klasik çene ameliyatı ile kaymanın tedavi edilmesidir.

Çene kayması görülen hastalarda iki önemli sorun birbiri ile bütünleşmiş iç içe geçmiş durumdadır.

2.Bunlar;

1.Estetik yani hastanın görsel sorunu ki bu hastayı psikolojik olarak ciddi derecede olumsuz etkileyerek öz güven sorunu yaşamasına bile sebep olur.

2.Alt ve üst dişlerin uyumsuzluğundan kaynaklı fonksiyonel problemlerdir.

Özellikle belirtmek isterim ki bu iki uygulamadan hangisi olursa olsun çenedeki kayma problemi her halükarda net bir şekilde tedavi edilir.

Netice olarak çene kayması yani çene cerrahisi ameliyatları sonrası çenedeki asimetrinin giderilmesi ile hem görsel olarak kişi kendini çok daha iyi hissedecek hem de fonksiyonel olarak çenesini çok daha iyi kullanabilecektir.

Çene cerrahisinde sadece çene kaymasının değil hiç bir çene ameliyatının korkulacak ameliyatlar olmadığını belirmek isterim. Oldukça kolay ve rahat ameliyatlardır. Bilgimizin ve tecrübemizin oldukça fazla olduğu ameliyatlardır.

Çene Kayması Ameliyatı Fiyatları;

çene-kayması-ameliyatı

Çene kayması ile ilgili maalesef makalemizde herhangi bir fiyat bilgisi veremiyoruz. Çene kaymasında muayene bulgularının fiyat üzerinde çok ciddi bir etkisi vardır ve burada ortalama olarak bile bir fiyat bilgisi verirsek bu yanıltıcı olabilir.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

918 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: