Çarpık Bacak

Görsel Anlatımlı Videolar

Bacak estetiğinde esasen yaptığımız estetik operasyonların içerisinde ya da karşılaştığımız deformitelerin içerisinde bacağın parantez şeklinde yani çarpık şekilde olması ile sıklıkla karşılaşıyoruz.

Bu yüzden makalemizde temel olarak çarpık bacak deformitesinin nasıl düzeltileceği hakkında size bir miktar bilgi vermeye çalışacağım.

Bacaklara da ki çarpıklığı temelde iki farklı yöntemle ortadan kaldırabilir ve bacaklara çok daha estetik ve efektif bir görünüm verebiliriz. Bu yöntemler; silikon ile çarpık bacak estetiği ve yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak estetiği şeklindedir.

Temel olarak deformitenin az olduğu olgularda ya da bacağın biraz daha çarpıklıkla beraber ince gibi göründüğü olgularda yağ enjeksiyonu daha sık tercih ediliyor. Bunun ile beraber deformitenin çok belirgin olduğu olgularda ise net bir çözüme gidebilmek için silikon protez uygulamasını tercih ediliyor.

Ancak bazı olgularda ise silikon protez ile beraber yağ enjeksiyonunu kombine şekilde yaparak bütünsellik ilişkisi açkısından daha güzel neticelerde elde edebiliyoruz.

Netice olarak her halükarda çarpık bacak estetiği operasyonlarında muayene bulgularının çok önemli olduğunu bilmenizi isterim.

Çarpık Bacak Operasyonu Sonrası;

Çarpık Bacak Operasyonu Sonrası

Operasyon sonrası hasta aynı gün ya da bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Ciddi bir ağrı sızı olmaması için hastaya bir kaş ağrı kesici ilaç verilir. Bunun yanında doktorun belirlediği zamanlarda kontrole gidilmelidir.

Bacakların tamamen iyileşmesi ve sosyal hayata dönüş süresi de ortalama 1 aydır. Ancak bu bir aylık süreçte de hasta ilk günden itibaren hafif egzersizler yapmaya başlamalıdır.

Bacağa Uygun Silikon Nasıl Belirlenir;

Bacağa Uygun Silikon Nasıl Belirlenir;

* Doldurulacak yerin uzunluğu ölçülür.

* Doldurulacak yerin eni ölçülür.

* Doldurulacak yerin yüksekliği ölçülür.

* Daha sonra seçilen silikon küçük giriş yerlerinden bacağa yerleştirilir.

Çarpık Bacak Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Çarpık Bacak Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Çarpık bacak operasyonlarında bacak yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılacak ise ortalama 1 saat sürer. Silikon protez ile dolgunlaştırılacaksa da ortalama 30 – 45 dakika sürer.

Ameliyatta Hangi Anestezi Türü Kullanılır?

Ameliyatta Hangi Anestezi Türü Kullanılır.

Parantez bacak estetiğinde hastanın isteği ve muayene bulgularına göre iki farklı anestezi türü uygulanabilir. Bunlar belden aşağısını uyuşturma ve genel anestezidir.

Çarpık Bacak Estetiği Riskleri;

Çarpık Bacak Estetiği Riskleri;

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi çarpık bacak estetiğinde de düşükte olsa riskler vardır. Bu riskler enfeksiyon, hematom ve seromadır. Çok çok düşükte olsa bu risklerden herhangi birisi ile karşılaşıldığı takdirde farklı tedavi teknikleri ve ilaçlar ile bu riskler de ortadan kaldırılabilir.

Çarpık Bacak Ameliyatı Liposuction Uygulamasının Yeri;

Çarpık Bacak Estetiğinde liposuction Uygulamasının Yeri;

Özellikle yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılıp efektif bir görünüm verilen bacaklarda liposuction işleminin yeri doldurulamaz derecede iyidir diyebilirim. Çünkü tekniğin isminden de anlaşılabileceği gibi bacaklara enjekte edilecek yağlar liposuction ile vücudun belirlenen bölgesinden ya da bölgelerinden alınır. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak estetiğinde liposuctionun bir diğer yeri doldurulamaz artısı da bacakların dolgunlaştırılması ile beraber yağında alındığı bölgelerin estetik olarak şekillendirilmesidir.

Bacağa Enjekte Edilecek Yağlar Nerelerden Alınır?

Bacağa Enjekte Edilecek Yağlar Nerelerden Alınır?

Bunun için net bir şekilde vücudun şu bölgesinden alınır diyemeyiz. Burada muayene bulguları önemlidir. Ancak bu tarz işlemlerde kullanılmak için genelde bel, basen ve göbek bölgesinden yağ alınıyor.

Bacaklarım Tekrar Çarpıklaşır mı?

Bacaklarım Tekrar Çarpıklaşır mı?

Çarpık bacak operasyonlarında bacaklar eğer yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılmışsa uzun vadede eskisi adar olmasa da bacaklarda bir miktar çarpıklık yeniden oluşabilir. Ancak silikon protez ile çarpıklık ortadan kaldırılmışsa bacaklarda tekrardan bir çarpıklık görülmez. Yağ enjeksiyonu ile düzeltilen bacaklarda neden tekrar çarpılık oluyor? Aslın da bu sorunun cevabı  gayet basit. Dolgunlaştırılmada kullanılan yağ hastanın kendi vücut yağı olduğu için zamanla farklı nedenlerden erime riski de oluyor.

Bacak Estetiğinde Kullanılan Silikonların Herhangi bir Yan Etkisi Var mı?

Estetik cerrahi operasyonlarında kullanılan silikonların vücuda hiç bir zararı veya yan etkisi yoktur. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir şeydir. Silikon ile sadece bacak estetiği değil herhangi bir estetik operasyon düşünen hastalarımızın içi rahat olsun.

Bacaktaki Silikon Hissedilir mi?

Bacaktaki Silikon Hissedilir mi?

Ameliyat sonrası dönemde alışana kadar biraz hissetseniz de ileri ki dönemlerde silikon protezi hissetmezsiniz.

Çarpık Bacak Estetiğinde Yaş Sınırı?

Çarpık Bacak Estetiğinde Yaş Sınırı?

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi çarpık bacak estetiğinde de hastanın gelişimini tamamlamış olması gerekir.

Çarpık Bacak Estetiği Fiyatları;

Çarpık Bacak Estetiği Fiyatları;

Operasyonun fiyatını belirlerken muayene sonucu bulgular oldukça önemlidir. Ayrıca ameliyatın olacağı hastane, işlemin silikonlamı olacağı yoksa yağ enjeksiyonu ile mi olacağı gibi birçok ince ayrıntının fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olduğundan makalemizde maalesef herhangi bir fiyat bilgisi maliyet veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

193 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: