Burun Kemiği Ameliyatı (Deviasyon)

Görsel Anlatımlı Videolar

Burun kemiğinde ki eğrilik yamukluk ister bayan olsun isterse de erkek kişiyi hem estetik hem de fonksiyonel olarak oldukça rahatsız eder ve çeşitli problemlere yol açar.

Deviasyon yani burun kemeri eğriliği oldukça basit hasta için yorucu olmayan bir estetik cerrahi müdahaledir. Bu ameliyatlarda sadece burun içerisindeki yamukluk tedavi edebilmekle beraber hastanın burun yapısında yukarıda da bahsettiğim gibi yamukluk ve eğrilik gibi bir şekil bozukluğu var ise bu da rahatlıkla düzeltilebilir. Burundaki deviasyon sorunu ile beraber estetik sorununda birlikte çözülmesi ile birlikte efektif sonuç sadece burunda değil tüm yüz yapısında net bir şekilde görülür.

Burun Kemiği Eğriliği ( Deviasyon ) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun Kemiği Eğriliği

Bütün cerrahi ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesi ilk olarak hasta muayene edilir ve burnundaki problem iyi bir şekilde analiz edilir. Daha sonra hastaya genel anestezi verilerek uyutulur. Hasta genel anestezi ile uyutulduktan sonra operasyona başlanır. Operasyon esnasında burundaki nefes alma problemi, yamukluk, eğrilik problemi ve burun eti problemi var ise tedavi edilir. Ve böylece operasyon bitirilir.

Deviasyon ameliyatları 18 yaşının üzerindeki hastalara tam teşekküllü hastanelerde uygulanan bir cerrahi operasyondur.

Ortalama 45 – 1 saat arasında sürer.

Burunda Kemiği Eğriliği Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Burunda Kemiği Eğriliği Ne Gibi Sorunlara Yol Açar

Burun kemeri kemiğinin eğik yani yamuk olmasından dolayı nefes almada sorun yaşanır. Bu yüzdende ciğerlere inen havanın azlığından dolayı kişinin günlük sosyal ve iş hayatındaki halsizlik ve bitkinlik yaşayarak performansında düşüşlere neden olur.

Deviasyon Ameliyatının Avantajı;

Deviasyon Ameliyatının Avantajı

Deviasyon tedavisi sonrası kişi çok daha rahat nefes almaya başlayacaktır. Nefes alması rahatlayınca da çok daha dinç ve canlı olacaktır. Aynı zamanda deviasyon ameliyatı tedavisi sonrası hastanın koku alması da kolaylaşacaktır.

Hastanın horlama problemi var ise bu problemde ameliyat esnasında rahatça tedavi edilir.

Estetik avantajlarına da değinecek olursak burundaki eğrilik ortadan kaldırılır ve burun kemeri simetrisi düzenlenir. Deviasyon ameliyatlarında burun sırtındaki yamukluğun tedavisinin yanında burun ucundaki şekilsizliklerde düzeltilebilir.

Ameliyat Sonrası;

Ameliyat Sonrası

Hasta bir gün kontrol amaçlı hastanede misafir edilir. Daha sonra taburcu olabilir. Taburcu olduktan sonra doktorun belirlediği tarihte ki bu tarih hasta taburcu olduktan 1 ya da 2 gün sonra oluyor. Burundaki tamponlar çıkartılır.

Hasta operasyon sonrası bir süre burnuna darbe almamaya ve burnuyla oynamamaya dikkat etmelidir. Doktorun verdiği ağrı kesici ilaçları düzenli olarak kullanmakta ameliyat sonrası konfor açısından önemlidir.

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişir mi?

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burunda bir şekil bozukluğu var ise tabi ki değişiklik olacaktır. Ancak burundaki bu değişiklik şekil bozukluklarının yani eğriliğin ve yamukluğun düzeltilmesi olacağından kesinlikle olumsuz bir değişme değil tam tersi burunda estetik ve efektif bir şekil değişikliği olacaktır.

Ameliyat sonrası buruna verilen şekilde ömür boyu kalıcıdır.

Ameliyat Sonrası Şişlik ve Ödem;

revizyon-burun-estetigi-content - Kopya

Burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi deviasyon ameliyatlarında da ameliyat sonrası burunda az miktarda da olsa şişlik ve ödem görülme ihtimali vardır. Görülen bu şişlik ve ödem ise kısa bir zamanda kaybolacaktır.

Burun Kemiği Eğriliği ( Deviasyon ) Ameliyatı Fiyatları;

Burun Kemiği Eğriliği ( Deviasyon ) Ameliyatı Fiyatları

Deviasyon ameliyatı fiyatları hastanın muayene bulgularına bakılmadan verilemez. Çünkü operasyonda birden çok işlem yapılma ihtimali vardır. İşlemin şekline ve sayısına göre ücret belirlenir. Bunun dışında ortalama olarak bile verilen fiyatlar çok yanıltıcı olabilir. Farklı makalelerde göreceğiniz deviasyon ameliyatı fiyatlarına lütfen itibar etmeyiniz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

461 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: