Boyun Germe

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları boyun bölgesindeki sarkmalar ve gıdı bölgesindeki sarkmalar için başvurduğumuz bir operasyondur.

Özellikle bayan hastaların 45 – 50 yaşlarından itibaren boyun bölgelerinde çizgiler ve sarkmalar oluşuyor. Bu nedenle de bize başvuruyorlar.

Boyun Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

boyun germe estetiği

Genelde boyun estetiği ameliyatımıza başladığımızda kesimizi kulak arkasından yaparız. Nadiren de olsa bu kesimizi kulak önüne doğru dönebiliriz. Ancak ameliyatı gerçekleştirecek doktor için oldukça keyifli hasta için ise oldukça konforlu bir ameliyat olduğunu bilmenizi isterim.

Özellikle cilt altında yerleşmiş olan smas dediğimiz çok ince kas tabakasını da yukarı doğru alarak kulak arkasındaki ser dokulara sabitleyerek yaptığımız ameliyatların faydasını neticesini çok çok uzun yıllar devam ettiğini göreceksiniz.

Boyun germe ameliyatlarında bazı olgularda gıdı bölgesinde de sorun var ise gıdı bölgesine yapacağımız liposuction işlemi ile bu ameliyatı kombine etmek de fayda var.

Nadiren biraz öncede bahsettiğim gibi cilt altındaki kas dokusunda çok ciddi gevşeklikler var ise çene altından çok minik bir kesi yardımı ile kas dokusunu birbirine tekrar yakınlaştırdığımızda yine boyun germe ameliyatında çok ciddi çok efektif neticeler elde edebiliriz.

Boyun germe ameliyatı sonrası kesi izi kalır mı? Her halükarda boyun germe ameliyatlarının izsiz ameliyatlar olduğunu bilmenizi isterim.

Ne zaman taburcu olabilirim? Ameliyat sonrası aynı gün bile hastaneden kolaylıkla taburcu olabilirsiniz ya da bir gün hastanede misafirimiz olarak kalabilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı sonrası ne kadar zamanda iyileşirim? Boyun sarkıklığı ameliyatlarında iyileşme süresi yaklaşık 5 – 7 gün civarındadır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları;

Ameliyat ücretini belirlerken muayene bulguları ve boyun bölgesindeki sarkıklığın oranı çok önemlidir. Ayrıca ameliyatın gerçekleştirileceği hastane, boyun estetiği ile beraber gıdı estetiği de yapılıp yapılmayacağı da ameliyat maliyetini direkt olarak etkilediğinden maalesef makalemizde herhangi bir fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

170 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: ,