Botoks

Görsel Anlatımlı Videolar

Botoks Nedir?

Yılan zehrimi? Sayın okurlar botoks bir yılan zehri değildir. Önce ne olduğunu değil de ne olmadığını söyleyelim. 🙂 Çünkü son zamanlarda botoks sanki yılan zehriymiş gibi adlandırılıyor.

Esasen botoks bir ilaçtır. Normalde evlerimizde kullandığımız ağrı kesiceler gibi veya aspirinler gibi eczaneden aldığımız herhangi bir ilaç gibi botoks da bir ilaçtır. Nerede üretilir? Laboratuvar ortamında üretilen bir ilaçtır.

Botoksun Kökeni;

Botoksun Kökeni

Köken olarak baktığımız zaman Clostridium Botilinum isimli bir bakteriden kaynaklanan bir toksinin ilaç formunda hazırlanmış halidir. Ve botoks zehir değildir. Yılan zehri hiç değildir. Güzel, başarılı, kaliteli ve kullanışlı bir ilaçtır.

Botoks Kırışıklıkları Nasıl Yok Ediyor?

Botoks Kırışıklıkları Nasıl Yok Ediyor

Botoksun yani bu toksinin etkisi hormon ve reseptör mekanizmalarında blokaj yaparak kasların çalışmasını yavaşlatır veya geçici olarak bloke eder. Yani bu esasen halk arasında felç ediyor şeklinde de anlatılır ama bu termolojide tam doğru değildir. Botox felç etmez, kasların çalışmasını geçici olarak yavaşlatır yahut geçici olarak durdurur. Bunu bilinçli olarak isteyerek yaparız. Sonuçta bu bir tedavidir.

Botoksu Hangi Amaçlarla Kullanıyoruz?

Botoksu Hangi Amaçlarla Kullanıyoruz

Hangi amaçlar için kullanılıyor? Günümüzde sıklıkla kullanma amacı estetik amaçlıdır. Yani özellikle mimik kırışıklıkları yüzümüzde yaptığımız mimikler nedeni ile oluşan anlımızda, iki kaş arasında veya kazayağı bölgesindeki kırışıklıkları gidermek ve hatta kaşlarımızı bir miktar yukarı kaldırmak için botoksla tedavi yapabiliriz.

Terleme Tedavisinde Botoks!

Terleme Tedavisinde Botoks

Botoksun ikinci kullanım alanı özellikle estetik plastik cerrahide terleme tedavisidir. Koltuk altı bölgesine botoks olsun, avuç içi bölgesine botoks olsun yahut ayak tabanı terlemesine botoks olsun bu tarz terleme sorunlarının tedavisinde botox kullanılabiliriz.

Estetik cerrahinin bu kullanımının dışında özellikle el cerrahisinde özellikle elde oluşan doğal kasılmaların tedavisinde botoks yine sıklıkla kullanılır. Bu fonksiyonel kullanım şeklidir.

Estetik Plastik Cerrahide Botoksun Yeri!

Estetik Plastik Cerrahide Botoksun Yeri

Öncelikli olarak ben size estetik amaçlı botoksun kullanımından bahsetmek istiyorum. Botoksu estetik amaçlı olarak yüzümüzde yukarıda da bahsettiğim gibi alın, iki kaş arası ya da kazayağı bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak ya da yok etmek için kullanırız.

Burada özellikle kırışıklıklara neden olan mimik kaslarımızın çalışmasını azalttığımız ve zaman zamanda durdurduğumuz için bu kırışıklıklardan geçici olarak kurtuluruz.

Botoksun Etki Süresi Ne Kadar?

Botoksun Etki Süresi Ne Kadar

Ortalama 6 aydır. Nadiren bazı hastalarım da 1 yıla kadar uzayan etki süreleri gördüğüm gibi nadiren 3 ayda etkisi biten hastalarım da oldu. Ama bu ikisinin çok nadir olduğunu bilmenizi isterim.

Hangi Branş Doktorları Botoks İşlemini Yapabilir?

Hangi Branş Doktorları Botoks İşlemini Yapabilir

Botoksu hemen hemen her plastik cerrah uygular. Hemen hemen çoğu dermatolog uygular. Hatta bazen medikal estetikçi pratisyen meslektaşlarımızda bu işlemi uygularlar. Ve herkesinde kendine göre bir uygulama tarzı ve sitili vardır.

Botoks İşlemi Sonrası Donuk Yüz ve Mimik Kaybı!

Botoks İşlemi Sonrası Donuk Yüz ve Mimik Kaybı

Burada özellikle şunu çok net olarak vurgulamalıyız. Botoks uygulamasından sonra hastalar kesinlikle şunu düşünmesinler, hocam benim yüzüm donacak mı? Ya da mimiklerimi yapamayacak mıyım? Hayır. Bu tamamen tedavinizi yapan doktorunuzun tarzı ile tecrübesi ile alakalıdır. Ben kendi hasta grubumdan edindiğim izlenimlere göre şunu söyleyebilirim, botoks tedavisinden sonra siz yine mimiklerinizi yapabileceksiniz. Ancak kırışıklıklarınız oluşmayacak. Dolayısıyla bu natürel netice kimsenin de sizde botoks yapılmış olduğunu fark etmesini sağlamayacak.

Dolayısyla insanlar sizin botoks yaptırdığınızı anlamayacak. Ama sende bir değişiklik var. Hiç kırışıklığın yok. Biz aynı yaştayız ama senin niye kırışıklığın yok tarzında olumlu dönüşler alacaksınız.

Botoks Etkisini Ne Zaman Göstermeye Başlar?

erkeklerde botoks

Genelde internet sitelerinde okuyacaksınız botoksun etki süresi için 1 hafta 10 günlük bir zaman gerekir diyecekler. Bu ezberinizi bozmak istiyorum. Benim kendi uygulamamda benin kendi tekniğimde botoksun etkisini siz anında henüz muayenehaneden ayrılmadan görebileceksiniz.

Dolayısıyla bugün akşam bir düğüne ya da bir davete katılmanız gerekiyor ise aynı gün bile botoks yaptırarak pürüzsüz kırışıksız bir şekilde arzı endam edebileceksiniz.

Botoks Sonrası Kontrol!

Botoks Sonrası Kontrol

İşlem yağıldıktan sonra kontrol muayenesi için hastalarımızı ortalama 2 hasta sonra kontrol muayenesi için kliniğimize davet ederiz. Kontrol muayenesinde eğer hastanın gördüğü ufak tefek pürüz var ise bu sorunları çözmek gerekir.

Her halükarda bu işin natürelliği için şunu bilmenizi istiyorum. Ezbere her hastaya her bölgeye aynı dozda botoks yapılmamalı kasın kuvvetine göre uygun olacak doz seçimi yapılmalıdır.

Botoks Fiyatları;

Botoks Fiyatları

Botoks işleminde fiyatı belirleyen birkaç önemli kriter vardır. Bu kriterler değerlendirilmeden makalemizde fiyat bilgisi vermemiz yanıltıcı olabileceğinden maalesef ücretler ile ilgili bir bilgi veremiyoruz. Bu kriterlere örnek; Botoksun hangi bölgede veya bölgelerde kullanılacağı, kaç tüp botoks ilacı kullanılacağı, botoksun markası ve muayene bulgularını örnek olarak verebiliriz.

Fiyat bilgisi için mail veya telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

216 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: