Botoks ile Terleme Tedavisi

Görsel Anlatımlı Videolar

Botoks ile terleme tedavisini özellikle koltuk altı bölgesi, avuç içleri ve ayakaltı tabanında uygulamalar yapıyoruz.

Botoks ile terleme Tedavisinin Etki Süresi;

Estetik amaçla başvuran hastalara göre terleme tedavisi yaptığımız hastalarımız biraz daha şanslılar. Çünkü estetik maçla yaptığımız botoksun etki sürtesi ortalama 6 ayken. Terleme tedavisinde bu süre 9 aya hatta bir yıla kadar çıkabilmektedir.

Bölge Bölge Terleme Tedavisi;

Burada özellikle uygulama yapacağımız bölgeye göre yaklaşımlarımız biraz farklı olmalı. Onun için 3 bölgeyi de ayrı ayrı ele alarak anlatacağım.

Botoks ile Koltuk Altı Terlemesi Tedavisi;

Botoks ile Koltuk Altı Terlemesi Tedavisi

Sadece koltuk altına süreceğimiz lokal anestezi kremleri ile çok rahatlıkla bu tedaviyi yapabiliriz. Tabi burada terlemenin yoğun olduğu bölgeleri ortalama olarak 2 santime 2 santimlik kareler olarak belirledikten sonra her bir alana her bir kareye yetecek miktarda dozu cilt içerisine ter bezlerinin olduğu bölgeye enjekte ederiz.

Etkinin ortalama 1 hafta 10 gün içerisinde oturmuş olduğunu görürüz. Daha sonra bu etkinin 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcı olacağına şahit olacağız.

Bunun için ağrılı bir uygulama olmadığını bilmenizi isterim.

Botoks ile Avuç İçi ve Ayak Tabanı Terlemesi Tedavisi;

 

Botoks ile Ayak Tabanı Terlemesi Tedavisi

Avuç içi ve ayak tabanın da bu uygulamayı biraz daha farklı yapmalıyız. Avuç içi ve ayak tabanında hassasiyet biraz daha fazla olduğu için bazen sinir bloğu yaparak, bazense hastane koşullarında sedasyon ile işlemi yaparak yani hastayı yarı baygın hale getirip bu işlemi yaparak tedaviyi tamamlarız.

Avuç içerisinde el hareketlerini yapan kaslar birbirine çok yakın ve deri de çok ince olduğu için uygulamayı hekiminde konforlu olacağı şekilde planlamalıyız. Çünkü bu ilacın kaslara doğru nüfuz etmesini istemiyoruz.

Amacımız sadece deri içerisindeki cilt içerisindeki ter bezlerinin çalışmasını durdurmak olduğu için özellikle avuç içinde ve ayak tabanında biraz daha sinir blogları ile ya da sedasyon ile çalışmak zorundayız.

Tabi bu işlemi yaparken çok ince iğne uçları kullandığımızı bilmenizi isterim. Bu işin hassasiyetinden dolayı. Ve biraz öncede belirttiğim gibi tedavimizin etkisi minimum 9 ay olacak ve sıkıntınız olduğu yaz dönemlerinde tamamen terleme ile ilgili sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Terlemeyi %100 Durdurmalımıyız!

Botoks ile Avuç İçi ve Ayak Tabanı Terlemesi Tedavisi

Koltuk altında, ayak tabanında ya da avuç içerisinde terlemeyi %100 durdurmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Sosyal olarak bizi rahatsız eden kısmını azaltmamız yeterli olacaktır. Sonuçta terleme vücudun savunma mekanizmalarında fizyolojik bir olaydır. Bunun için terlemeyi %90 oranında azaltmamız yeterli olacaktır.

Botoks ile Terleme Tedavisi Fiyatları;

Botox ile terleme tedavisinde fiyatlarımız sabittir. Ancak her doktorun fiyat politikasının farklı olmasından dolayı makale içerisinde ücret hakkında bilgi vermenin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

122 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: