Ben Aldırma

Ben Aldırma

Benlerin tıbbi olarak ismi nevüstür. Ben çıkartma cerrahisinde özellikle biz iki nedenle bu benleri çıkartmak isteriz.

Bunların birinci nedeni tıbbi gerekçelerdir. Diğer gerekçelerde tamamen estetik görünüm için benlerin çıkartılmasıdır.

Tıbbi gerekçeden biraz bahsetmek gerekir ise benlerin bazılarının özellikle görüntü olarak baktığımız zaman ( bunu biz tecrübemiz ile belirleyebiliyoruz ) kötü huylu kansere dönüşüm riski olabileceğinden endişeleniriz. Bu gibi durumlarda tıbbi gerekçe ile bu benin veya benlerin tamamını vücuttan çıkartmalıyız ve çıkarttıktan sonrada her halükarda patolojik inceleme yapılmasını sağlamalıyız.

Patolojik inceleme ise bu benin mikroskop altında incelenip tam olarak bilimsel olarak adının konması işlemidir.

Bölgedeki beni çıkarttıktan sonra, patolojik incelemeden sonra iyi huylu olarak rapor edilir ise hasta tamamen tedavi edilmiş demektir. Bu ben tamamen çıkartıldığı için hastanın ileride tekrar benle karşılaşma olasılığı da yoktur.

Ancak bu ben kötü huylu bir ben olarak rapor edilir ise o zamanda şöyle bir avantajımız olacak, her halükarda erken tanı konulduğu için hastanın sonraki aşamalarda göreceği tedaviler erken başlamış olacak ve iyileşme şansı çok yüksek olacak.

Burada özellikle vurgulamak istediğim nokta şu, hastalar hep hocam bene bıçak değerse kanser olurmuş diye bir şey duydum bu doğrumudur diye soruyorlar.

Bu sorunun bilimsel olarak hiçbir tutarlılığı hiç bir geçerliliği yoktur. Bir bene bıçak değdi diye yani bir bene cerrahi bir işlem yapıldı diye o ben kansere dönüşmez. Bir ben kanserse kanserdir. Değilse değildir.

Eğer değilse ben olan bölgeyi tedavi etmiş olduk ve sizi bu sıkıntıdan ölene kadar kurtarmış olduk. Bölgedeki ben kötü huyluysa da o zaman da beklemesinin vücutta kalmasının size bir faydası yok hatta bilakis zararı var. Tanıyı erken koymuş olacağız ve sonraki tedavilerde erken ve hızlı bir şekilde olacağından yine hastanın iyileşme olasılığı fazla olacaktır.

Bunlar tıbbi gerekçelerdi. Tabi birde bazen bize estetik gerekçeler nedeni ile bu benlerin çıkartılması istenir. Bu ister kahverengi şeklinde benler yani nevüsler olsun. İster halk arasında et beni olarak tabir edilen benlerden olsun. Cerrahi olarak rahatlıkla alınabilir.

Ben Alındıktan Sonra İz Kalır mı?

ben

Vücudumuzun neresinde olursa olsun cerrahi bir uygulama yaptığımız zaman bizler sonuçta estetik cerrah olarak eğer dikiş etmemiz gerekiyor ise bu dikişi estetik gizli dikiş olarak yaparız ve ince bir kalemle çizilmiş gibi başlangıçta bir iz kalır. Bu iz erken dönemde normalden biraz daha kızarık olarak görünür.

Ameliyatınızdan 1 hasta 10 gün sonra silikon kremler ile ize yönelik tedavilere başlarız. Bu tedavi ile kesi izimiz zamanla solar ve ten rengine kavuştuğu zaman belli belirsiz olur.

Ben Aldırma Fiyatları;

ben-tedavisi

Ben aldırma ücretlerinin belirlenmesinde muayene bulguları, benin boyutu, kaç benin alınacağı gibi faktörler fiyat üzerinde doğrudan etkilidir. Ayrıca her doktorun kendine ait bir fiyat politikası olduğundan burada herhangi bir ücret belirtmeyi doğru bulmuyoruz.

 Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

 

255 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler:

2 comments:

berna22 Ekim 2017 at 14:14Reply

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler peki bu işlemi estetik yoluyla mı yapıyoruz ?

admin5 Ekim 2018 at 01:28Reply

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..