Badem Göz

Badem Göz

Göz kenarlarının hafif bir şekilde yukarıya doğru çekik olması bir çok kadına oldukça estetik ve efektif bir görünüm kazandırır.

Hatta bu yüzden çoğu kadın çeşitli makyaj teknikleri ile göz kenarlarını yukarıya doğru çekikmiş gibi göstermeye çalışır. Ancak tabi ki bu şekildeki bir makyaj hilesi kalıcı değildir.

Günümüz estetik cerrahisinde göz kapağı ameliyatı teknikleri ile göze basit bir operasyon ile çekiklik ve estetik bir görünüm kazandırılabiliyor.

Bu işlem halk tabiri ile badem göz estetiğidir. İşlem esnasında göze hoş bir çekiklik verilmesi amacı ile alt ve üst göz kapakları hafif bir şekilde arkaya doğru çekilir. Böylece göze hafif, tatlı bir görünüm çekiklik kazandırılır.

Badem Göz Estetiğinin Avantajları!

Badem Göz Estetiğinin Avantajları

Badem göz yapısına sahip olma kişiye dinçlik ve zeki bir görünüm kazandırır. Ayrıca etkileyici bir yüz yapısıda kazandırır.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Yukarıda da bahsettiğim gibi oldukça basit olan bu işlemlerde genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur. İşlem lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. İşlem öncesinde göze ne kadar bir çekiklik verileceği hesaplanır ve gözlerin dış köşeleri işaretlenir.

Operasyon esnasında göze ne kadar çekiklik verileceğine hasta ve doktor birlikte karar verir ve bu karar uygulanır. Operasyon esnasında gözdeki 15 milimetrelik açıklığın korunmasına dikkat edilmelidir. Yukarıya kaldırılan göz kenarları ideal oranda ayarlandıktan sonra kemik zarına askılanır. Böylece hastanın göz yapısı badem göz dediğimiz yapıya kavuşmuş olur. Askılama esnasında kullanılan çok ince hatta saçtan ince diyebiliriz. Dikiş ipleri ile yaklaşık 4 adet dikiş atılır ve bu dikişler 4 gün sonra alınır.

Netice olarak hasta eski göz yapısının yerine çok daha estetik, güze, hoş, etkileyici ve efektif bir göz yapısına sahip olmuş olur.

Ameliyatı Sonrası;

Ameliyatı Sonrası

Badem göz estetiğinden sonra hasta işlemden hemen sonra taburcu olarak evine dönebilir. 1 gün sonra sosyal ve iş hayatına döner ve kullanacağı fondoten sayesinde böyle bir işlem yaptırdığı işlemden bir gün sonra bile belli olmaz. 

Üst göz kapağı sorunları badem z Estetiğini Etkiler mi?

Üst göz kapağı sorunları badem Göz Estetiğini Etkiler mi

Badem göz estetiği düşünen bir hastanın üst göz kapaklarında da sorun var ise bu sorunda badem göz ameliyatı ile birlikte ortadan kaldırılır. Böylece hasta hem üst göz kapağındaki sarkma tarzı problemlerden kurtulmuş olur hemde gözlerine hoş bir çekiklik verilmiş olur.

Badem Göz Estetiği Zararlı mı?

Badem Göz Estetiği Zararlı mı

Badem göz estetiği ameliyatları kesinikle göz sağlığına yani görme gibi fonksiyonel yapıya zarar vermez.

Badem Göz Estetiğinin Yüz İfadesine Etkisi;

Badem Göz Estetiğinin Yüz İfadesine Etkisi

Badem göz ameliyatları tüm yüz tiplerine uygulanabilen ve beklentiyi karşılayan işlemlerdir. Çünkü işlemde yüz simetrisi veya yapısı değişmez. Sadece yüzdeki ifadesizlik, yorgunluk ve pesimistlik ortadan kaldırılır.

Badem göz estetiğinin Psikolojik ve Sosyal Etkisi;

Badem göz estetiğinin Psikolojik ve Sosyal Etkisi

Bilindiği gibi badem göz estetiği bir tedavi değildir. Bu yüzden fonksiyonel olarak göze birşey katmaz. Ancak görsel olarak katacağı etkiler sayesinde kişinin öz güveninin yükselmesine ve kendine güvenmesine katkı sağlar.

Kimler Badem Göz Estetiği Olabilir?

Kimler Badem Göz Estetiği Olabilir

Göz kapaklarında düşüklük olan tabiri caiz ise ölü bakışlı kişiler için oldukça iyi ve uygulanmasında görsel olarak çok fayda olan bir işlemdir. Bu işlem için ideal yaş aralığı ortalama 25 ile 45 yaş arasıdır.

Badem Göz Estetiği Olduğum Belli Olur mu?

Badem Göz Estetiği Olduğum Belli Olur mu

Genelde estetik bir operasyon olan bayan ve erkekler bunu saklama eğilimine girerler. Ancak bu oldukça gereksiz bir durumdur. Çünkü estetik cerrahinin temel felsefesi zaten doğallık üzerine kuruludur. Bu felsefe tabi ki badem göz işlemlerinde de geçerlidir.

Bu soruya net bir cevap vermek gerekir ise dışarıdan bakıldığında gözlerinizdeki çekiklik ve güzellik gayet hoş ve doğal duracaktır. Estetik olduğunuz bu operasyonu olduğunuzu bilmeyen birisi tarafından anlaşılamayacaktır.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları;

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Her estetik operasyonda olduğu gibi badem göz estetiği işlemlerinde de fiyatın belirlenmesi için hastanın muayene bulguları incelenmelidir. Ayrıca her estetik cerrahın fiyat politikasının farklı olacağından makale içerisinde fiyat belirtmenin yanıltıcı olduğunu düşünüyorum.

 Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

3.125 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler:

7 comments:

Fatmagül27 Ağustos 2017 at 12:28Reply

Merhaba, benim gözlerim yüzüme göre çok küçük. İki yuvarlak gibi duruyor. Ve özgüvenimi yerle bir ediyor. Ben bu estetiği olmak istiyorum. Badem göz estetiği gözü büyütür mü?

Arzu20 Eylül 2017 at 22:33Reply

Merhaba ben ben badem göz estetiği olmak istiyorum. Fiyat ve yer bilgisi verirmisiniz rica etsem. İyi günler dilerim.

admin27 Eylül 2017 at 08:50Reply

Merhaba Arzu hanım estetik operasyonlarımız ile ilgili fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz. Klinigimizin yer bilgisini de iletişim sayfamızdan ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

fatma19 Ocak 2018 at 11:08Reply

merhaba,
Düşük göz kapakları için estetik ameliyat fiyatı nedir?

admin5 Ekim 2018 at 01:26Reply

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..

Sıla20 Mayıs 2018 at 05:13Reply

Badem göz estetiği fiyatını öğrenebilir miyim?

admin5 Ekim 2018 at 01:23Reply

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..