Bacak İnceltme

Görsel Anlatımlı Videolar

Bu yazımızda sizlere bacak estetiği operasyonlarında bacağın kalın olduğu durumlarda liposuction yöntemi ile yaptığımız bacak inceltme estetiği işlemlerinden bahsedeceğim.

Bacağın Kalın Olması Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

bacak-inceltme-estetigi

Özellikle diz altı bölgesinde bacağın kalın olması esasen çok karşılaşılan bir tablo değildir. Karşılaşıldığı zamanlarda ise özellikle hastalarda estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açar.

Temel olarak dizden aşağısı bacak bölgesinde yağ dokusu normal popülasyona göre kıyasladığımız zaman yağ dokusu biraz daha azdır. Dolayısı ile sizi muayene ederken cilt altında lokalize olan yağ dokusu kalınlığını muayene esnasında belirlemeye çalışacağız. Ve size ne ölçüde faydamız olacağını da anlatmış olacağız.

Diz altında muayene esnasında örneğin lenfödem ile ilgili bir sorununuz var ise liposuction ile size yardımcı olmayacağız. Bunun yerine lenf drenaj olabilir yada lenfatik cerrahi ile alakalı sizi yönlendireceğiz.

Ancak temel olarak özellikle yağ dokusundan kaynaklanan bacak kalınlıklarında çok başarılı bir şekilde liposuctionla size yardımcı olabiliriz.

Tabi burada bazı cerrahi detaylar söz konusu bacakta hangi bölgelerden yağ dokusu alabiliriz. Yağ doksu alırken cerrahi teknik olarak hangi tip kanüller kullanmamız gerekir bunlar cidden çok önemli.

liposuction-ile-bacak-inceltme

Normal bir liposuction ameliyatı gibi bacaktada liposuction yapılır mı? Teorik olarak evet yapılır. Ancak bacaktan yağ alma ameliyatı işlemlerinde özellikle biraz daha dikkatli olmak gerekir. Örneğin çap olarak baktığımız zaman biraz daha ince kanüller kullanmalıyız belki 2 milimetrelik belki 3 milimetrelik kanüller kullanmalıyız. Hız olarak baktığımızda biraz daha yavaş gitmeliyiz ki herhangi bir soruna neden olmayalım. Ve elde edeceğimiz netice daha güzel daha efektif olabilsin.

bacak-inceltme-operasyonu

Hangi anestezi türü ile yapılır? Bu ameliyatı lokal anestezi ile yapabileceğimiz gibi belden uyuşturarak spinal anestezi ile de yapabiliriz. Ne kadar sürer? Bacak inceltme ameliyatlarında biraz daha titiz ve yavaş çalışmak gerektiği için ortalama olarak 1 – 1.5 saat aralığında sürer. Hastaneden ne zaman çıkabilirim? Operasyon bitiminde aynı gün bile hastaneden çıkmanızda hiç bir sorun olmaz.

Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası;

bacak-inceltme-ameliyati

Ben hastalarıma özellikle 3 ya da 4 hafta kompresif kıyafetler öneriyorum. Bunlar korseler olabileceği gibi varis çorapları bile bize yeterli olabilir. B-Ne kadar zamanda iyileşebilirim? Bacaklar ortalama olarak 1 – 1.5 ay içerisinde tamamen iyileşir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları;

bacak-inceltme-ameliyati-fiyatlari

Bacak inceltme estetiği işlemlerinde muayene bulguları, hastane seçimi, bacaklardan alınacak yağ miktarı gibi bir çok etken ücretin belirlenmesinde çok önemlidir. Bu yüzden maalesef makalemizde herhangi bir maliyet fiyatı veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için mail veya telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

632 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler:

2 comments:

Sibel23 Mayıs 2018 at 14:10Reply

Merhabalar , baldır inceltme liposuction için ortalama bir fiyat alabilir miyim?

admin5 Ekim 2018 at 01:22Reply

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..