Bacak Germe

Görsel Anlatımlı Videolar

Bu yazımda bacak germe, uyluk germe olarak isimlendirilen estetik ameliyatlardan bahsetmek istiyorum.

Bacak Derisi Neden Sarkar?

Bacak derisinin veya vücudumuzdaki herhangi bir bölgedeki deri dokusunda sarkıklık görülmesinin birden çok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında en sık görülenleri fazla kilolu olup bu kilolardan çok hızlı bir şekilde kurtulmak, vücuttaki yağ oranının dengesizliğine bağlı olarak deri dokusunun beslenemeyip zayıflayarak sarkık olması, yaşın ilerlemesi, yer çekimi, yeterince spor yapamama ve bayanlarda hamilelik sonrası doku zayıflaması gelmektedir.

Bacaklardaki Deri Sarkıklığı Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

bacak-germe-estetigi

Bacak iç bölgesindeki bu sarkmalar özellikle bacaklarda yaşanıyor ise rahat giyinememe, pişik ve kızarıklara yol açabilir. Tabi ki fiziksel zararları dışında psikolojik olarak olumsuz etkisi de malum.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

uyluk-germe-ameliyati

Operasyon öncesi bacak iç kısmındaki, uyluk bölesindeki deri sarkıklığı  ve sarkık olan derinin altındaki yağ dokusunun kalınlığı ölçülür. Deride sarkıklık görülmesinin nedeni fazla kilolu olup bu kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmadan dolayı ise yağ dokusu ince deri dokusu kalın olabilir. Bu durumda başlangıç olarak önce liposuction işlemi yapılır. Ardından sarkık olan deri dokusu cerrahi olarak kesilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Bacaklardaki doku yani deri sarkması iki farklı şekilde görülebilir. Bunlar; Sarkıklığın sadece kasıklara kadar olduğu durumlar ve sarkıklığın diz kapağına kadar olduğu durumlardır.

Eğer bacaktaki sarkıklık diz kapağına kadar ise bacak iç bölümünde kalacak şekilde dikey bir kesi yapılır ve deri bolluğu alınır. Yapılan bu kesi izi bacaklara önden veya arkadan bakıldığında belli olmaz. İkinci olarak bacaklardaki sarkıklık sadece kasıklara kadar ise kesi izi iç çamaşırının içerisinde kalacak şekilde operasyon planlanlanır ve bu şekilde yapılır.

Bacak Germe Ameliyatı Nerede Hangi Anestezi Türü ile Yapılır?

bacak-germe-ameliyati

Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi bacak, uyluk germe ameliyatlarıda tam teşekküllü hastanelerde ve genel anestezi altında yapılan operasyonlardandır. Bu ameliyatların süresi hastanın muayene bulgularına göre değişmekle beraber ortalama 2 – 4 saat arasında sürer diyebiliriz. Ameliyat sonrası hasta 1 gün kontrol amaçlı hastanede misafir edildikten sonra ameliyat esnasında bacağa konulan direnler çıkartılar ve hasta taburcu edilir.

Hasta taburcu olduktan 2 gün sonra rahatlıkla duş alabilir. Ameliyat esnasında kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen medikal iplikler ile yapıldığından dikiş alınmasına gerek yoktur. Bacak derisinin kendisini toparlaması için verilen korse yaklaşık  1 ay boyunca mutlaka kullanılmalıdır. Bunun ile beraber hasta ameliyattan yaklaşık 4 – 6 hafta sonrasında hafif spor yapabilir.

 Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları?

uyluk-germe-estetigi

Bacak germe ameliyatlarında fiyat belirlerken muayene bulguları yani hastadaki deri sarkıklığı ve bacaklardaki yağ dokusunun oranı çok çok önemlidir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane gibi faktörlerde fiyat üzerinde etkili olduğundan maalesef makalemizde yanıltıcı olmaması için bir fiyat bilgisi veremiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Yorumlarınızı Bekliyoruz… 🙂

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Operatör Doktor Ali Mezdeği

148 Görüntülenme

Anahtar Kelimeler: